Tesco uspořádalo již třetí konferenci proti plýtvání potravinami

11.9.2017

Dnes je velký den v boji proti plýtvání potravinami ve střední Evropě. Již potřetí jsme uspořádali konferenci, kde se právě tímto tématem zabýváme. Konference se letos uskutečnila v Bratislavě a přivítali jsme na ní zástupce neziskových organizací, představitele byznysu, médií a také místní politiky.

Cílem našeho setkání byl boj proti plýtvání potravinami – téma velmi důležité, protože množství jídla, které se v Evropě vyhodí, by mohlo zasytit až 200 milionu lidí.

Pracujeme tvrdě na tom, abychom tuto situaci změnili a abychom se s plýtváním potravin vypořádali od pole až po vidličku. S radostí jsme proto dnes oznámili, že potravinové přebytky z více než 500 středoevropských obchodů Tesco darujeme lokálním charitám a potravinovým bankám.

Doposud jsme tak darovali díky práci našich kolegů napříč střední Evropou více než 12 000 tun potravinových přebytků lidem v nouzi, které si můžete představit jako 29 milionů jídel.

Na cestě v boji proti plýtvání potravinami jsme také oznámili dva důležité kroky:

  • Uvedení řady „Perfectly Imperfect“ – křivého ovoce a zeleniny ve všech hypermarketech ve střední Evropě s cílem pomoci našim dodavatelům omezit plýtvání jejich produkce.
  • Ukončit prodej v rámci akce „kup jeden, získej druhý zdarma“ ve všech středoevropských obchodech Tesco, abychom pomohli omezit plýtvání potravinami také v domácnostech.

I tyto malé změny nás posunují blíže k našemu cíli snížit celosvětové plýtvání potravinami na polovinu do roku 2030. Je to sice velký cíl, ale společně jej můžeme dosáhnout.

Chcete se dozvědět více o boji proti plýtvání potravinami v Tescu? Podívejte se na video níže!