Podobají se jako vejce vejci. U vajec to ale úplně neplatí!

26.3.2018

Blížící se velikonoční svátky si asi málokdo z nás dokáže představit bez vajíček. Ať už se jedná o ta čokoládová nebo klasická slepičí, vejce zkrátka nechybí téměř v žádném nákupním košíku. Výběr vajíček v Tescu je přitom jako vždy pestrý, určitě tak neplatí, že se podobají jako vejce vejci. A mezi jakými tedy můžete vybírat v našich obchodech?

 „V nabídce máme vejce z klecových chovů, na podestýlce z volného výběhu, ale i organic vejce nebo křepelčí vejce,“ říká Václav Koukolíček, tiskový mluvčí Tesco. Největšímu zájmu zákazníků se tradičně těší vejce velikosti M po 30 kusech, která jsou i cenově nejvýhodnější. V nabídce však nechybí ani vejce z českých chovů. Radost budou mít i vyznavači velikonočních tradic, v obchodech Tesco naleznou i bílá vajíčka, na kterých skvěle drží barvy, a jsou proto nejlepší na výrobu kraslic, různých dekorací nebo jako výslužka pro koledníky.

Vyzkoušejte náš tip níže a připravte pro koledníky kromě vajíček i perníčky s velikonoční tematikou. Více tipů pak naleznete na stránce: https://itesco.cz/hello/sezony/velikonoce/

Velikonoční perníčky pro děti

Ingredience

70 g medu

140 g polohrubé mouky

140 g hladké mouky

1 lžíce perníkového koření

2 vejce

150 g krupicového cukru

10 g jedlé sody

barevná poleva

zdobení

Postup přípravy

Med necháme trochu rozpustit v mikrovlnce. Do něj přidáme koření, oba druhy mouky, vejce, cukr a jedlou sodu. Vypracujeme hladké těsto, které dáme odpočinout do lednice. Z těsta vyválíme plát. Pomocí velikonočních formiček vykrajujeme různé tvary, které nandáme na plech vyložený pečicím papírem. Perníčky pečeme ve vyhřáté troubě na 170 °C 10 minut. Když perníčky vychladnou, dozdobíme je barevnou polevou a cukrářským zdobením podle naší fantazie.