O podporu našich zákazníků se ucházejí stovky organizací

13.4.2018

Popularita našeho grantové programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ rok od roku roste! To dokazuje i aktuální letošní počet přihlášených organizací ve IV. kole programu.

Neziskové a příspěvkové organizace společně přihlásili 571 projektů na zlepšení své komunity! Novinkou letošního grantového programu je ocenění třech vítězných projektů v každém z 90 regionů. Nominované projekty nyní posoudí odborná komise, která z nich vybere 270 projektů, které se budou v 90 regionech ČR ucházet o hlasy zákazníků. Celkem společnost Tesco rozdělí postupujícím projektům 5 040 000 korun. O vítězích budou moci rozhodovat zákazníci na prodejnách Tesca už od 7. května 2018.

V aktuálním kole jsou nejžádanějšími oblastmi rozvoj komunitního života, vzdělávání a rozvoj dovedností dětí a mládeže či pomoc zdravotně či sociálně znevýhodněným osobám. Podpora lokálních komunit má pro společnost Tesco velký význam. Je to i důvod proč po třech úspěšných ročnících programu „Vy rozhoduje, my pomáháme“ pokračuje a nově finanční podporu získají i projekty, které se umístí na druhém a třetím místě. Cílem programu je podpora místních neziskových a příspěvkových organizací, které mají pozitivní vliv na život obyvatel v okolí. Do neděle 1. dubna měly tyto organizace možnost se přihlásit se svými projekty. „Těší nás velký zájem ze strany neziskových a příspěvkových organizací. Uvědomujeme si, jak je finanční podpora lokálních projektů důležitá. I proto letos získají finanční prostředky všechny projekty, vítězné 30 000 Kč, projekty na druhém místě 16 000 Kč a projekty na třetím místě 10 000 Kč,“ doplňuje Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco.

V následujících týdnech budou žádosti vyhodnoceny odbornou komisí složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Během hodnocení experti vyberou tři projekty v každém z 90 regionů, které postoupí k hlasování mezi zákazníky na obchodech. „Přidanou hodnotou celého projektu je kromě finanční podpory i posílení regionálního PR organizací. Tím, že letos získají nadační příspěvek všechny postupující projekty, se podpora dostane více organizacím,“ říká Jana Vožechová zástupkyně ředitelky NROS. Celkem tak do finálního hlasování postoupí 270 projektů, tedy vždy tři pro každý z 90 regionů po celé republice. Stejně jako loni je rozhodnutí v rukou Tesco zákazníků. Měli by hlasovat pro projekt, který chtějí, aby se uskutečnil v jejich místních komunitách nebo pro projekty z jejich okolí. Vítězné projekty získají nejvyšší finanční podporu. Na obchodech budou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Od 7. května do 4. června získají zákazníci za každý nákup hlasovací žeton, kterým pak mohou podpořit vybraný projekt neziskové organizace v jejich okolí. Vítěze pak vyhlásíme v týdnu od 20. června.

Více informací a postup jak se do programu přihlásit najdete na pomahame.itesco.cz