Tesco na největším veletrhu neziskovek ve střední Evropě

16.4.2018

Spokojenost našich zákazníků je pro nás důležitá, ale víme, že toho můžeme dělat mnohem víc. Proto podporujeme místní dobročinné organizace a společně vytváříme lepší místo pro život pro všechny. Jak přesně pomáháme, jsme představovali na 19. ročníku veletrhu neziskových organizací NGO Market, který proběhl 11. dubna v pražském Foru Karlín.

Na 220 různých dobročinných spolků se sešlo na jeden den plný prezentací, workshopů a navazování kontaktů. My jsme na našem stánku představovali činnosti Nadačního fondu Tesco. To znamená věnování neprodaného zboží potravinovým bankám po celé České republice a celorepublikový grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme, jehož cílem je podpora lokálních komunit.

Najdete náš stánek?

Nejčastěji návštěvníky našeho stánku zajímalo, kdy proběhne další kolo programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Mnoho z přítomných organizací se grantového programu již dříve zúčastnilo a mělo zájem znovu soutěžit o přízeň lidí ve svém okolí. Jen pro informaci, již brzy se spustí hlasování v obchodech v aktuálním IV. kole a V. kolo spustíme už letos v září.

Nabízeli jsme také k ochutnávce naší křivou zeleninu a ovoce z řady Perfectly Imperfect, které se vyznačuje nestandardním a často legračním tvarem. Na odbyt mezi návštěvníky šly nejvíc sladké hrušky, ale i mrkev si našla svého odběratele v podobě morčete ze stánku časopisu Chovatel. Fotku bohužel nemáme. Když jsme přišli na návštěvu, morče zrovna spalo a nechtělo se nám ho budit.

I přes netradiční tvar byl o ovoce a mrkev zájem.

Dobročinným organizacím můžete pomoci v rámci Tesca i vy! Zaregistrujte se do zkušební fáze dobrovolnického programu, v rámci něhož můžete na jeden den pomoci neziskovce dle svého výběru a my vám práci zaplatíme.