Hypermarket Kopřivnice otevřel veřejnou knihovničku v nevyužité nájemní jednotce

8.10.2018

První veřejná knihovnička vznikla v nevyužité nájemní jednotce na nájemní zóně v Kopřivnici.

Knihobudka je malá veřejná knihovna, kde si lidé mohou zdarma a bez registrace měnit a půjčovat knížky. Tento nápad se rychle rozšířil po celém světě a i kolegům z Hypermarketu Kopřivnice se zalíbil. Zrodil se tak nápad vytvořit první malou veřejnou knihovničku ve stylu knihobudky i v Kopřivnici.

Knihovnička slouží všem, kteří mají vztah ke knížkám, rádi čtou a rádi si knížky půjčují. Navíc by mohla popostrčit mladší generace k zájmu o knihy. Nabízíme našim zákazníkům neobvyklou službu, první svého druhu v tomto městě.

Na realizaci projektu se podíleli všichni kolegové HM Kopřivnice. Během letních prázdnin postupně nosili knížky, které již mají přečtené a které by mohly udělat radost někomu jinému. Našli jsme pro knihovničku vhodné umístění na nájemní zóně a dne 25. září 2018 jsme knihovničku slavnostně otevřeli pro veřejnost. V den otevření bylo k dispozici několik stovek, postupně se ale bude nabídka knih rozšiřovat. Knihy se budou doplňovat a obměňovat.

Pravidla knihovničky jsou velmi jednoduchá. Knihu si může kdokoliv a kdykoliv vypůjčit a zapůjčenou knihu je lze kdykoliv vrátit. Do knihovničky je možno svou knihu vložit a poskytnout ji tak dalším čtenářům.

O knihovničku je velký zájem, máme i pozitivní ohlasy zákazníků na sociálních sítích.