Břeclavští školáci navštívili domov důchodců

9.10.2018

Projekt „Sto důvodů k úsměvu“ vznikl pod záštitou Nadačního fondu Tesco k oslavě stého výročí založení Československa. Hlavní ideou je propojování generací za účelem poskytnout seniorům věci, které jim udělají radost. Projekt probíhá v září a říjnu v šesti městech po celé republice.

Žáci z ZŠ Břeclav, Kupkova 1 se vydali do místní prodejny řetězce Tesco a naplnili dodávku zbožím, které si senioři z jejich blízkého domova důchodců přáli. Mezi vybranými produkty byly např. uzeniny, slazené nápoje nebo knihy.

Dodávka Tesco poté doručila tyto nákupy do domova důchodců a děti je zde slavnostně předali starším občanům.  „Mám radost, že prostřednictvím toho projektu můžeme podpořit mezigenerační spolupráci a sounáležitost a zároveň propojit dvě zcela odlišné generace. Rádi bychom touto aktivitou oslavili významný historický milník, jakým je založení samostatného československého státu,“ vysvětluje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

O projekt byl velký zájem i ze strany základní školy. „S domovem pro seniory spolupracujeme jako škola už vice než 20 let a děti tím učíme respektovat stáří. Je skvělé, pokud děti již od mala vědí, že každý jednou zestárne a bude potřebovat pomoc nebo jen potěšení z návštěvy,“ říká Ivana Javorová, třídní učitelka 3. A ZŠ a MŠ Břeclav, Kupkova 1.

Velkou roli v projektu hraje i osobní setkání dětí a seniorů.  „Projekt není ani tolik o materiálních dárcích, ale spíše o radosti pro naše klienty. Nejsme uzavřeným zařízením, ale rádi se otevíráme veřejnosti a návštěvy a kontakt s jinými lidmi je přesně to, co naším klientům vykouzlí úsměv a zpestří jejich stereotyp,“ vysvětluje David Malinkovič, ředitel Domova seniorů v Břeclavi.