Záchrana života v hypermarketu Říčany dopadla na jedničku

12.10.2018

Milí kolegové, rádi bychom se s vámi podělili o úžasný příběh obětavosti, pomoci a záchrany života, který  k nám přišel z hypermarketu v Říčanech.

11. září byl pro kolegy v HM Říčany pracovní den jako každý jiný, ale v průběhu jejich pracovní směny došlo k mimořádné události, při níž se zákaznice ocitla ve vážném ohrožení života. Pracovník bezpečnostní agentury M2C pan René Malý si totiž povšiml, že jedna ze zákaznic se nachází v nezvyklé poloze a potřebuje pomoc. Okamžitě začal jednat. Přispěchal k zákaznici a hned pochopil, že zákaznici praskla céva a došlo k tepennému krvácení. Přestože už kolem byli další zákazníci, až pan Malý reagoval na krvácení. Sundal si kožený pásek z kalhot a tepnu na noze zaškrtil tak, že krvácení zastavil.

Po příjezdu rychlé záchranné služby lékař potvrdil, že pan Malý svým rychlým a správným jednáním a včasným poskytnutím  první pomoci zachránil zákaznici život. Už při převozu do nemocnice tak byla žena mimo ohrožení života.

Jsme velmi pyšní na to, že jsou mezi námi obětaví a odvážní kolegové. Pan René Malý převzal z rukou vedení provozovny odměnu a poděkování a my se k němu také připojujeme. Fotografie z předávání poděkování si může prohlédnout níže.