Výsledky Národní potravinové sbírky 2018. Děkujeme!

12.11.2018

Jak všichni víte, v sobotu 10. listopadu se v celé České republice uskutečnila Národní potravinová sbírka. Do ní se zapojilo nakonec 108 vybraných obchodů Tesca v celé zemi a velký počet dobrovolníků z řad zaměstnanců, neziskových organizací a dalších dobrovolníků.

Máme velkou radost, že nyní můžeme oznámit výsledky sbírky. Celkem dárci darovali po celé České republice 321 tun zboží, z toho 41 tun drogistického zboží. V Tescu se podařilo vybrat celkově úctyhodných 119 tun potravin a drogerie na pomoc lidem v nouzi, z toho zákazníci Tesca darovali nejvíce zboží v porovnání se zákazníky jiných maloobchodních řetězců. Trvanlivých potravin se u nás vybralo celkem 107 tun, které lidem v nouzi vystačí na 214 119 porcí jídla. Rádi bychom proto poděkovali vám všem, kteří jste se do pomoci v sobotu zapojili.

Patrik Dojčinovič k tomu dodává: „Strašně rád bych poděkoval všem kolegům z centrálních kanceláří i z obchodů, že se angažovali v české Národní Potravinové sbírce. Zapojilo se opravdu mnoho kolegů jako dobrovolníci, dostal jsem hodně fotografií a příspěvků z obchodů z celé republiky. Sám jsem zažil úžasnou atmosféru v obchodě na Edenu. Všem patří obrovský dík.“

Tím ale pomoc Tesca rozhodně ještě nekončí. Zároveň navýšíme dary našich zákazníků a podpoříme potravinové banky finančním darem ve výši 640 000 Kč.

Zajímá vás, co se s vybranými potravinami bude dít v následujících několika dnech bezprostředně po sbírce?  Je to jednoduché. Dobrovolníci, mezi nimi i kolegové z Tesca, budou potravinovým bankám pomáhat třídit veškeré vybrané potraviny i drogistické zboží. To následně potravinové banky přidělí dle priorit a potřeby jednotlivým neziskovým organizacím a lidem v nouzi, tak aby pomoc putovala přesně tam, kde ji nejvíce potřebují. Například zboží, které zákazníci či zaměstnanci darovali v pražském Edenu poputuje do Azylového domu pro matky s dětmi v Mladé Boleslavi.

Velmi si ceníme toho, jak velké množství kolegů se zapojilo do sbírky, ať to bylo jakýmkoli způsobem. Největší množství potravin se podařilo vybrat v obchodech Praha Eden, Brno Královo Pole a Praha Nový Smíchov.

Množství vysbíraných potravin ale není to nejdůležitější. Národní potravinová sbírka se hlavně nese v duchu solidarity, pomoci a dobrých skutků. Díky tomu se v jejím průběhu setkáváme s mnoha inspirativními a dojemnými příběhy.

Jeden příklad za všechny jsme dostali i ze Supermarketu v Kdyni: „Do našeho obchodu zavítal starší pán, podle všeho se dvěma vnučkami, který objel obchody v Domažlicích (kde tato akce neprobíhala) a nakonec zavítal až do Kdyně, jenom aby se mohl této akce zúčastnit a podpořit tak dobrou věc. Pán vešel do obchodu, vnučky průjezdem každé uličky úkoloval přihazováním potravin do nákupního košíku. Na pokladně byl nákup nakonec namarkován za celkovou částku 2 500 Kč a po zaplacení nám tento celý nákup věnoval…Všechny nás to dojalo až k slzám.

Rádi bychom vám všem velmi poděkovali za vaši pomoc a zapojení se do sbírky. Je vidět, že dobré skutky opravdu pomáhají.

Děkujeme!

V rámci Národní potravinové sbírky mohli zákazníci a kolegové darovat trvanlivé potraviny i drogistické zboží. Tesco ještě jejich dary navýšilo o 20% v hotovosti.

Kolegové z Kdyně se také aktivně zapojili do sbírky.

V Praze na Edenu pomáhalo velké množství dobrovolníků. Mezi nimi byli i ragbisté a ragbistky z Ragbyového klubu Slavia. Děkujeme!

Do sbírky se zapojili různí lidé napříč všemi generacemi.

Při charitativním nákupu v Praze na Edenu jsme také zastihli moderátorku TV Nova Petru Svoboda s dcerou Ráchel.