Do programu Vy rozhodujete, my pomáháme se přihlásilo 536 komunitních projektů

28.11.2018

8. října jsme spustili registraci do 5. kola grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme.

Neziskové a příspěvkové organizace mohly přihlašovat své projekty na podporu komunit a sousedství až do 16. listopadu.

S radostí potvrzujeme, že do našeho programu podalo přihlášku celkově 536 projektů. Děkujeme, že jste rozdávali letáky zákazníkům, šířili jste novinky o programu na sociálních sítích, v rodině, mezi přáteli, a pomohli jste nám tak informovat co nejvíce neziskových organizací.

Všechny přihlášené projekty se nějakým způsobem snaží zlepšit životní prostředí. Nejvíce projektů cílí na následující oblasti:

  • pomoc zdravotně či sociálně znevýhodněným osobám – 193 projektů,
  • vzdělávání a rozvoj dovedností dětí, mládeže a dospělých – 142 projektů,
  • podpora rodin a jednotlivců v tíživé životní situaci – 67 projektů,
  • rozvoj komunitního života / komunitního prostředí – 55 projektů.
A co se bude dít dál?

Nyní jsou všechny přihlášené projekty hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřují nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity. Od 21. ledna do 17. února 2019 pak budou moci zákazníci v našich obchodech hlasovat prostřednictvím žetonů, které obdrží za nákup, pro tři vybrané lokální projekty. Vítěze budeme znát v týdnu od 6. března.

Vítězné projekty získají stejně jako v předchozích letech 30 000 Kč na realizaci. Projekty, které se umístí na druhém místě, získají 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. Na všech obchodech budou po dobu hlasování umístěny hlasovací zařízení s popisem všech tří nominovaných projektů v dané oblasti.

Více informací najdete na pomahame.itesco.cz.

Děkujeme za vaši podporu!