Mandarinky – znamení svátků

29.11.2018

Jsou kulaté, oranžové, nádherně voní a ještě lépe chutnají. Patří mezi citrusové plody, a když se objeví v obchodech, je to nepochybné znamení toho, že se blíží vánoční svátky!

Mandarinky i klementinky jsou populárním zimním ovocem. Jedny i druhé patří mezi citrusy a jsou sice k dostání v obchodech téměř po celý rok, jejich vůně se nám ale většinou spojuje s Vánocemi. Liší se nejen názvem, ale i původem a chutí. A pro ty všímavější také barvou! A i když klementinky jsou mandarinky (opačně to ale pokaždé neplatí!) a mandarinky jsou mladší sestry pomerančů, každé ovoce má své charakteristické a unikátní vlastnosti.

Mnoho odstínů pomerančů

Snadno si lze všimnout, že tři zmíněné zimní citrusové plody těší oko krásnou oranžovou barvou. Ale pozorný zrak fanouška citrusových plodů si rychle všimne, že mandarinky mají hlubší a intenzivnější odstín než klementinky a také jsou větší.  Mají méně pecek nebo nemají vůbec žádné a těší se krásnou lesklou a hladkou kůrou! Snadněji se loupou, ačkoli v této oblasti si nelze stěžovat ani na mandarinky, příkladem je odrůda Satsuma – aromatická, osvěžující a mírně nakyslá. Měsíčky citrusů se snadno oddělují od kůry i od sebe navzájem. Zajímavé je, že  klementinky obsahují sudý počet měsíčků, od 8 do 14, a mandarinky zcela opačně – lichý od 9 do 15!

Starověký citrus – krátká historie:

Historické zdroje uvádějí, že mandarinky se pěstovaly v Číně už před 3 000 lety. Považovaly se za symbol bohatství a štěstí a péči o ně se věnovalo hodně času. Tento starověký citrus se dostal do Evropy na počátku 19. století (Číňané pečlivě střežili své způsoby pěstování) a velmi rychle zdomácněl na evropských trzích.

První klementinka se vypěstovala v roce 1902. Francouzští kolonizátoři si přivlastnili právo na klementinky a začali je pěstovat například na Korsice, která je dodnes známá jejich produkcí. Zajímavostí je, že klementinka vznikla náhodou a její název se odvozuje od jména kněze Clémenta Rodiera – francouzského misionáře a mnicha, který žil v alžírském městě Oran.

První zmínka o pomerančích pochází z čínské literatury z roku 314 před n. l. V roce 1987 byly pomerančovníky prohlášeny nejpopulárnějšími ovocnými stromy na světě. Mnoho jejich druhů pochází z východní Asie a Číny, ale dnes se toto ovoce pěstuje v zemích s tropickým podnebím.

V Tescu najdete široký sortiment pečlivě vybraných citrusů. Mandarinky a pomeranče jsou dostupné volně nebo v síťkách. Klementinky (lehce se loupou) si můžete koupit stejně tak v síťkách, ale i v elegantních krabicích pod značkou Tesco Finest ve verzi s lístky.

Průvodci v kuchyni

Málokdo myslí na mandarinky, klementinky a pomeranče při přípravě masa nebo zeleninových salátů. Je to chyba! Toto nenápadné oranžové ovoce v sobě skrývá velký potenciál, který lze využít během svátků i během všedního dne. S čím je kombinovat?

Drůbež: kuře, kachna, husa nebo krůtí maso,

Ryby: losos, kapr, treska, a dokonce i sleď,

Saláty: vše, co je zelené,

Omáčky a marinády: se sójovou omáčkou, česnekem a zázvorem,

Nápoje: kompoty, šťávy, limonády, koktejly, likéry,

Sladké občerstvení: ovoce v čokoládě, surovina do dezertů, kandovaná kůra.

Klementinka

TVAR: převážně kulatá, ale může být i zploštělá.

KŮRA: hladká, lesklá a oranžová, někdy dokonce zbarvená do červena; matná barva svědčí o tom, že není čerstvá.

DUŽINA: intenzivní oranžová, hodně aromatická; má málo pecek nebo žádné.

CHUŤ: sladká.

SKLADOVÁNÍ: minimální teplota 5 °C.

Mandarinka

TVAR: o něco větší než klementinka, plošší, ale závisí i na odrůdě.

KŮRA: světle oranžová, někdy nazelenalá, drsnější; v případě některých odrůd silně přirostlá k dužině.

DUŽINA: šťavnatá, některé druhy mají pecky.

CHUŤ: sladká nebo sladkokyselá.

SKLADOVÁNÍ: minimální teplota 5 °C.

Pomeranč

TVAR: největší ze všech jmenovaných citrusů, kulatý a těžký.

DUŽINA: aromatická, s velkým množstvím šťávy – min. 35 %.

CHUŤ: sladká nebo sladkokyselá.

SKLADOVÁNÍ: ideálně v chladném a zastíněném místě.

Citrusy se od sebe liší odstínem kůry – od velmi světlé až po téměř červený pomeranč – proto není intenzita barvy znakem zralosti ovoce.