Bezpečnost je ve vašich rukách

17.12.2018

Bezpečnostní nůž je jedním z nejběžnějších nástrojů, který používají mnozí kolegové při své práci na obchodech a v distribučních centrech.

V  zájmu zlepšení bezpečnosti našich kolegů budou koncem tohoto roku dodané nové moderní modely bezpečnostních nožů SECUPRO MERAK pro naše kolegy z obchodů a distribučních center.

Při výběru toho správného moderního nástroje pro naše kolegy jsme museli vzít do úvahy všechny klíčové faktory, jako například: typ úloh při řezání,  druh řezaných materiálů, frekvence a a prostředí, kde se vykonává řezání, úroveň bezpečnosti a vlastnosti, které kolegové od nože  vyžadují.

Níže si můžete přečíst názor samotných kolegů, kteří testovali nový model bezpečnostního nože na obchodě  v hypermarketu Kielce v Polsku.

Rafał Czyżkowski – Store Manager 

Kolegové z našeho obchodu (oddělení mléčných výrobků, nočních směn a hardlinu) testovali nože při svých každodenních činnostech.

Zpětná vazba na nový model nože SECUPRO MERAK byla velmi pozitivní. Ocenili hlavně jeho kvalitu. S nožem se daly dobře řezat i lepenkové krabice. Při přeřezávání napnutých pásků si to vyžadovalo opakované řezání. Délka čepele je nastavená tak, že zabraňuje při řezání kartónu poškození zboží a tak eliminuje riziko ztráty.

Moje dojmy z nového nože jsou velmi pozitivní. Kvalita nožů je vysoká – jsou pevné a velmi dobře zpracované. Možnost čtyřikrát vyměnit čepel, prodlužuje jeho životnost. Nůž je přizpůsobený tvaru ruky a pohodlně se drží. Práce s ním je bezpečná. Při jeho testování nedošlo k žádnému zranění.

Jsem rád, že jsme se rozhodli vyměnit bezpečnostní nože za tento nový model. Práce s ním bude jednodušší a bezpečnější. Nože a čepele mají delší životnost, takže z dlouhodobého hlediska nám to i přinese ekonomické výhody. Také se sníží ztráty při poškození zboží – protože kratší čepel nepoškodí zboží při řezání obalů. Z této změny mám opravdu velkou radost.

Agnieszka Janus – Customer Advisor 

Denně pracuji na oddělení mléčných výrobků.. Při testování jsem nůž použila na všechny aktivity, které v průběhu dne dělám. Nožem bylo možné snadno rozříznout například i kartóny s vajíčky, které bývají ještě navíc zajištěné páskou. Zboží se nožem nepoškodilo.

Zavedení tohoto nového modelu nožů je určitě změna k lepšímu. Nůž je bezpečnější a samotná čepel je mnohem odolnější. Neexistuje žádný způsob, jak ho zlomit anebo si ním sám ublížit. Kryt je také odolnější. Nůž je pohodlný a bezpečný na nošení v kapse. Je také lehký a dobře se drží v ruce. Výhodou je i možnost výměny čepele.

Jsem ráda, že jsme mohli vyzkoušet tyto nové nože a zjistit, že jejich zavedení povede k pozitivní změně.

Když budete při své práci používat bezpečnostní nůž, mějte vždy na paměti bezpečnost a věnujte práci plnou pozornost. Tak  zabezpečíte bezpečnost svou i svého okolí a vykonáte svoji práci nejlépe, jak umíte.