Hlasování právě začíná – podpořte místní komunity!

21.1.2019

Hlasování začíná! 

Hlasování v rámci 5. kola programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ začíná právě dnes a potrvá až do 17. února. Naši zákazníci tak svými hlasy podpoří vybrané místní komunity. Je to i čas, kdy zároveň organizace, které se ucházejí o jejich hlasy, mohou představit své projekty v našich obchodech.

Od 21. ledna do 17. února proběhne hlasování o nejlepší projekty předložené v rámci programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Z 536 žádostí různých organizací z celé České republiky odborná komise Nadace rozvoje občanské společnosti vybrala 270 finalistů, kteří se ucházejí o grant z Nadačního fondu Tesco. V každém z regionů získají finanční příspěvek tři místní komunity! Organizace na 1. místě získá 30 000 Kč, organizace, která se umístí na 2. místě 16 000 Kč a na 3. místě 10 000 Kč .

Do program se mohly přihlásit neziskové a příspěvkové organizace, které prostřednictvím on-line formuláře představily svůj projekt na podporu místních komunit nebo pro zlepšení životního prostředí. Seznam finalistů, kteří se dostali až do hlasovací fáze, je k dispozici na webu programu zde.  Rozhodnutí o finálovém pořadí organizací a výši finančních prostředků, které získají na realizaci svých projektů, se bude odvíjet od výsledků otevřeného hlasování našich zákazníků v Tesco obchodech.

Povzbuzujeme všechny zákazníky, aby hlasovali, a držíme palce všem projektům, které se programu účastní!  Závěrečné výsledky a seznam vítězných organizací budou zveřejněny v březnu na adrese www.mojetesco.cz zde a na www.itesco.cz/pomahame/.

Jak povzbudit zákazníky, aby se zapojili do hlasování a pomohli organizacím podpořit jejich projekty?

Snažte se, aby všichni, kdo v Tescu nakupují, obdrželi za svůj nákup hlasovací žeton, dříve než odejdou od pokladny. Připomeňte zákazníkům, jak moc mohou ovlivnit hlasování jen s jedním malým žetonem. Pozvěte místní organizace do vašeho obchodu, aby mohly podpořit své projekty a buďte k nim vstřícní a přátelští a pomozte jim s jejich prezentací. Nenechte si ujít příležitost setkat se se zástupci místních komunit a podpořte je. Nezapomeňte během všech akcí pořizovat fotografie nebo videa a sdílejte je s námi e-mailem na communications@tesco.com nebo je vložte do fotoalba sem.

Těšíme se na zprávy z vašich obchodů a na příběhy o tom, co se u vás děje!

Psycholožka Veronika z Dětského centra Milovice vybízí zákazníky, aby hlasovali pro soutěžní projekt milovického centra (pozn. redakce – fotografie z předchozího kola hlasování)