Seznamte se s vítězi 5. kola programu Vy rozhodujete, my pomáháme!

8.3.2019

14 337 568 – to je celkový počet všech hlasů udělených ve střední Evropě v 5. kole programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. V České republice získaly všechny organizace zapojené do soutěže dohromady téměř 3 miliony hlasů! To dokazuje, že naši kolegové z obchodů odvedli skvělou práci při podpoře této iniciativy a povzbudili naše zákazníky, aby se zapojili do programu. Teď už vás ale nebudeme napínat. Pojďme se podívat na výsledky!

5. kolo programu začalo v říjnu 2018. Od 8. října do 16. listopadu se mohly do programu přihlásit neziskové a příspěvkové organizace s projekty, které přináší pozitivní změnu pro jejich okolí. Následně porota složená ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco vybrala nejlepší projekty, které se kvalifikovaly do další fáze programu – zákaznické hlasování v našich obchodech. Od 21. ledna do 17. února rozhodovali naši zákazníci o tom, kdo obdrží finanční granty v hodnotě 30 000 Kč, 16 000 Kč a 10 000 Kč. Díky těmto finančním prostředkům mohou vítězné organizace zlepšit život v místních komunitách.

Gratulujeme všem vítězům!

Naši zákazníci podpořili 270 projektů, které obdrží dohromady 5 040 000 Kč z Nadačního Fondu Tesco. Podívejte se na seznam vítězných projektů. Žeton pro jeden z nominovaných projektů vhodilo neuvěřitelných 2 871 697 zákazníků v ČR. Absolutním vítězem se stala organizace SŠ, ZŠ, MŠ pro sluchově postižené, Praha 5, pro kterou zejména v obchodech Tesco na Praze 5 hlasovalo 72 862 zákazníků. Projekty, které naši zákazníci ocenili nejvíce, byly zaměřeny na děti, zdravotně znevýhodněné osoby, rodiny, sociálně znevýhodněné a starší lidi a seniory. Zjistěte si, kdo zvítězil ve vašem regionu – naši zákazníci se vás na to jistě zeptají!

Rádi bychom také poděkovali všem našim kolegům za úžasnou podporu programu. Bez vás by tento obrovský úspěch nebyl možný. Významně jste se podíleli na pomoci místním komunitám, za což na sebe můžete být právem pyšní! Nejvyšší zapojení zákazníků v hlasovací fázi programu měly obchody v následujících městech:

  • 14018 Benešov nad Ploučnicí
  • 14112 Krupka
  • 14012 Šluknov
  • 14052 Chodov
  • 11014 Karlovy Vary

Někteří z vás mají možnost pozvat vítězné organizace přímo do vašich obchodů, předat jim vítězný šek a společně oslavit jejich vítězství. Nezapomeňte nám posílat fotky z těchto slavnostních předávání šeků na e-mailovou adresu communications@tesco.com. Děkujeme!

Více informací o programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ najdete zde.