Tesco podepsalo Principy OSN na posílení postavení žen ve společnosti

8.3.2019

Dnes je Mezinárodní den žen – den, kdy se na celém světě oslavují úspěchy žen. Pro nás všechny je to skvělá příležitost ocenit ženy, které nám jsou vzorem, a jejich úspěchy.

Dalším krokem v této oblasti pro nás je podepsání Principů OSN na posílení postavení žen ve společnosti, souboru norem, které posilují rovnoprávnost pohlaví na pracovišti, trhu i ve společnosti. To nám pomůže sdílet osvědčené postupy s dalšími společnostmi a dohromady spolupracovat na klíčových aktivitách.

A ačkoliv máme před sebou ještě kus cesty, již nyní se snažíme aktivně podporovat ženy k úspěchu v našem podnikání i v našem dodavatelském řetězci. Jsme členem anglické kampaně pro rovné příležitosti žen 30% Club a zastáváme přesvědčení, že genderově vyrovnané představenstvo a vedení společnosti napomáhá lepšímu řízení. V současnosti 31 % našeho představenstva jsou ženy.

Také jsme zavedli nové iniciativy do našeho dodavatelského řetězce, jako například Assam Tea Project s UNICEF, které chrání dívky a mladé ženy před zneužíváním.

Ve střední Evropě nadále umožňujeme našim kolegům, aby si práci postavili kolem svého života a ne naopak.