Dopis od zákazníka: Pochvala Expresu Zlín Malenovice

12.3.2019

Naše zákaznice Věra, která pravidelně nakupuje v Expresu Zlín Malenovice, nám zaslala pochvalný dopis na tuto prodejnu. Přepis dopisu si můžete přečíst níže, nebo se podívejte na ručně psaný originál 🙂 Paní Věra chválí zejména dlouhodobou spolupráci této prodejny se Střediskem praktického vyučování Merkur, jejichž studenti získávají v této prodejně praktické zkušenosti a připravují se na jejich budoucí povolání. Odborný výcvik žáků střediska Merkur na pracovišti Tesco Expres Zlín probíhá již od roku 2009.

Středisko praktického vyučování Merkur vzdělává a vychovává mládež s lehkým mentálním postižením, se specifickými poruchami učení a chování a také žáky se středně těžkým mentálním postižením. Těžiště práce spočívá v přípravě žáků na profesní uplatnění. Cílem výchovně vzdělávacího procesu je úspěšné zařazení absolventa do společnosti a získání schopnosti postarat se o sebe i o jiné.

Dopis od paní Věry

Vážení,

v našem obchodě Tesco čtu při každé návštěvě letáček „Jak se ti dnes nakupovalo“. Rozhodla jsem se Vám napsat můj příběh, který mě mile dojal.

Jsem už věkově starší a do obchodu chodím ráda. Kupuji jen věci, které potřebuji, ale pokud jsou v akci, koupím i navíc, hlavně pro vnuky, kteří přijíždějí z Prahy a za babičkou rádi zavítají.

A nyní k mému příběhu. Pokaždé, když jsou učni ve škole a pracují v obchodě, ráda je pozoruji a sama v sobě hodnotím jejich práci, přičinlivost a mohla bych vypisovat dál. Zboží v regálech je po učních vzorně poskládané, upravené, vše září čistotou.

Jednou jsem chtěla posílat balík, a proto jsem prosila skupinku učňů (vybalovali zboží), jestli by mně nějakou krabici mohli dát. Ochota byla veliká, předbíhali se, kdo vybere nejlepší. Vybrala jsem si, ale hned slyším: „Paní, ale jídlo v ní nemůžete posílat, to je krabice od čisticích prostředků.“ Překvapilo mě to, velice jsem poděkovala, pochválila jsem je a popřála pěkné známky, protože bylo před pololetím. Usmáli se, měli radost a já spokojeně odcházela s krabicí v ruce s tím, že pár dobrých slov pozvedne mysl a duši těchto dětí. Jsou to děti zdravotně postižené, ale schopné se naučit tomu, aby byli prospěšní společnosti.

Vážím si všech, kteří se jim věnují a učí je. Hlavně je to p. ředitelka PaedDr. Hovadíková, která má nesmírnou trpělivost a stále vyhledává nové a nové věci, které by učňům praxi usnadnily.

Znám ji dobře, učila mého vnuka v českém jazyce, přesto že byl částečný dyslektik. Vypracovala ho tak, že na střední školu byl přijat bez přijímacích zkoušek. Stále rád na ni vzpomíná.

P. ředitelka je dnes na pravém místě. Tyto děti má ráda, velmi se o ně stará a hlavně jim předává svoje já, které tyto děti potřebují.

Tak končím svůj zážitek z nakupování. Stále se těším na dny, kdy se děti při plném provozu učí svému novému životu.

p. Věra

Zlín

 

Dopis od paní Věry