Tesco připomnělo Světový den porozumění autismu

3.4.2019

Členové OSN se v roce 2008 jednomyslně shodli na tom, že 2. duben bude vyhlášen Světovým dnem porozumění autismu.

V tento den tak má široká veřejnost možnost dozvědět se více o autismu a také o různých možnostech, jak pomoci znevýhodněným lidem zapojit se do kvalitního a důstojného života.

Zajímavostí je, že většinu akcí spojuje modrá barva, která je symbolem komunikace a sebevyjádření, tedy oblastí, se kterými mají autisté největší potíže.

Pečení mazanců v rámci Světového dne připomenutí autismu

V letošním roce jsme se k iniciativě přidali také, a to formou spolupráce s organizací Nautis (Národní ústav pro autismus). V pekárně prodejny Tesco Eden jsme uspořádali velikonoční pečení mazanců, zajíčků a jidášů, kterého se také zúčastnil 12letý autista Vítek.

Aby nebyl na pečení sám, pomáhala mu sestra Anežka, maminka, ale i slavné osobnosti, Radka Rosická a Libuška Rohlíčková Vojtková se synem Matyášem. Pečení proběhlo pod odborným dohledem našeho kolegy, technologa pekárenské výroby, Jaroslava Heptnera. A protože pomocníků není nikdy dost, ruku k dílu přiložil i Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

Upečené pekárenské produkty putovaly do vršovického domova pro seniory, takže jsme touto aktivitou udělali radost hned dvakrát.