Připijte si na zdraví!

15.5.2019

Ovoce a zelenina jsou klíčovými prvky vyvážené stravy. Podle pokynů WHO (Světové zdravotnické organizace) bychom je měli jíst 5krát denně. Tím zajistíme našemu organismu potřebné vitamíny a minerály, které jsou zásadní pro naše zdraví.

Vítanou změnou při konzumaci ovoce a zeleniny jsou čerstvě vymačkané šťávy nebo smoothies. Těmi můžete dokonce oklamat i velmi vybíravé jedlíky, kdy jim méně oblíbenou zeleninu ukryjete do chutného a vysoce stravitelného koktejlu.

Jsou zdravé

Pití ovocných a zeleninových šťáv přináší mnoho pozitiv, protože posilují vaši imunitu, dodávají tělu potřebné živiny, vitamíny, antioxidanty a minerální soli. A co víc, dodávají mnoho energie – zejména v dopoledních hodinách doporučují odborníci konzumaci lehkých džusů z ovoce a bylin. Ovoce a zelenina také pomáhají detoxikovat vaše tělo. Pokud nemáte dostatek času na zdravé vyvážené jídlo, taková šťáva – díky svému bohatství živin – může někdy nahradit celou porci vašeho oblíbeného jídla! Navíc lidské tělo zpracuje šťávy a smoothies mnohem rychleji, živiny se tak dostanou do krevního oběhu za pouhých 15 minut.

Jsou rozmanité

Zamysleli jste se někdy nad ovocem a zeleninou, které se objevují ve vašem jídelníčku často? Které obvykle konzumujete syrové, bez jakékoliv tepelné úpravy? Co jíte během přestávky v práci nebo ve večerních hodinách? Křupavou mrkev, bohaté avokádo, čerstvé jablko nebo hrušku, sezonní meloun nebo jahody. Do jedné sklenice šťávy můžete snadno „zabalit” různé ingredience – a přidat i ty, s nimiž se vaše chuťové buňky příliš nekamarádí. Petržel nebo celer v kombinaci s mrkví, jablky, pomeranči a zázvorem chutná lahodně. Můžete také ozvláštnit své koktejly přidáním bylinek, klíčků, sušeného ovoce, ořechů, medu nebo javorového sirupu. Možnosti jsou nekonečné!

Jsou snadno stravitelné

Ve srovnání s tepelně zpracovaným ovocem a zeleninou, v tom syrovém najdete přirozeněji trávicí enzymy. Vzhledem k tomu, že vaše tělo spotřebuje při jejich trávení méně energie, po jejich konzumaci se cítíte lehce! Vláknina obsažená ve šťávách zrychluje metabolismus a zabraňuje nadýmání. Zejména po návratu z rodinné dovolené, během níž byla konzumace potravy až nadbytečná vám sklenice šťávy přijde vhod.

Jsou ekologické

Jak vidíte, smoothies jsou skvělou alternativou konzumace čerstvého ovoce a zeleniny! Nejen, že jsou chutné, ale také velmi zdravé. Tekutá forma nám umožňuje pít různé druhy ovoce a zeleniny ve velkém množství. Pokud máte málo nápadů, jak si vytvořit vlastní koktejl nebo vám doma schází odšťavňovač či mixér, můžete si je koupit již připravené v prodejnách Tesco. Skvělou zprávou je, že jsou nyní k dispozici v ekologičtějším balení. Lahve na šťávy a smoothies Tesco jsou vyráběny ze 30% a 50% recyklovaného materiálu a mohou být použity opakovaně.

Tato změna je dalším krokem na cestě ke snížení negativního dopadu plastových obalů na životní prostředí. Brzy odstraníme veškeré hůře recyklovatelné materiály a do roku 2025 budou obaly Tesco 100% recyklovatelné nebo znovu použitelné. Nákupem výrobků v těchto obalech přispějete k ochraně životního prostředí a současně prospějete svému zdraví.