Vy rozhodujete, my pomáháme – poslední hlasovací týden před námi

9.7.2019

I jeden žeton může udělat mnoho radosti! Nevěříte? Podívejte se na video.

Před námi je poslední týden hlasování o nejlepší dobročinné projekty v rámci programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Až do neděle 14. července můžete vy i zákazníci podpořit váš oblíbený projekt a rozhodnout, jak velký grant od Tesca obdrží. I jeden malý žeton může hodně pomoci. Přečtěte si o dalších projektech, které se uchází o vaši přízeň v 6. kole.

V Domově sv. Zdislavy chtějí vybudovat dětské hřiště

Nezřídka se stává, že matka s dětmi je nucena obrátit se na pomoc azylového domu z důvodu tíživé ekonomické a bytové situace. Maminky s dětmi pak mohou být v Domově sv. Zdislavy, který spadá pod Farní charitu Aš, ubytované na různě dlouhou dobu, zpravidla nepřevyšující jeden rok. Matkám s dětmi a těhotným ženám sociálně vyloučeným nebo ohroženým sociálním vyloučením je nabídnuta příležitost a možnost, která jim pomáhá plně se zapojit do ekonomického, sociálního a kulturního života společnosti a žít způsobem, který je ve společnosti považován za běžný.

Projekt jsme zaměřili na zvelebení prostor zahrady, která se nachází přímo u domova. V současné době zde ale nemáme potřebné zázemí, a tak bychom rádi na zahradě vybudovali dětské hřiště“, uvádí k projektu Alena Patejdlová z Domova sv. Zdislavy. „ Naším cílem je zvelebit prostory krásné zahrady. Za získané finanční prostředky pořídíme houpačku a kolotoč. Přejeme si, aby se u nás děti cítily dobře,“ dodává Patejdlová.

Základem pomoci ze strany Domova je nabídka dočasného ubytování, pomoc při zajištění stravy, pomoc při uplatňování práv, oprávněních zájmů a při obstarávání osobních záležitostí, poskytnutí či zprostředkování základního poradenství.

Užít si aktivní život v přírodě mohou i handicapované děti v Monoskizlin

V Monoskizlin se řídí mottem „Užívat si pobytu v přírodě může každý“. Do programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme” se organizace přihlásila s cílem zkvalitnit trávení času lidem, pro které je postel celý jejich život. Za případnou výhru má v plánu pořídit dětem speciální kompenzační pomůcky.

Nabízíme handicapovaným způsob, jak trávit volný čas aktivně. „Pro handicapované připravujeme sportovní programy, které si jinak nemají možnost sami vyzkoušet. Jsme sdružením nadšenců a služby pro handicapované poskytujeme především v našem osobním volnu,“ popisuje fungování sdružení Karel Vondráček z Monoskizlin, z.s.

„Pokud v programu Tesco ´Vy rozhodujete, my pomáháme´ uspějeme a vyhrajeme, máme v plánu pořídit dětem speciální kompenzační pomůcky, díky kterým budou lyžovat či jezdit na kole. Naše činnost je pro nás koníčkem, kdy každý finanční příspěvek je pro nás důležitý,“ dodává Vondráček.