240 našich kolegů dnes doprovodilo prvňáčky do škol

2.9.2019

Celkem 240 našich kolegů dnes doprovází své děti na jejich první školní den. V Tesco chceme udržovat firemní kulturu, kde kolegové nepřijdou o důležité okamžiky ve svém rodinném životě. Poskytli jsme proto den volna každému rodiči, jehož děti mířily dnes poprvé do školy a zároveň jsme poskytli slevový poukaz každému kolegovi, jehož dítě chodí na základní nebo střední školu.

V Tesco pomáháme kolegům žít zdravě, a to jak duševně tak i fyzicky. Rodina v tom hraje klíčovou roli a nezapomínáme na ni ani v případě zaměstnaneckých benefitů. „V českém byznyse jsou tisíce Tesco rodičů, chceme pro ně dělat maximum, co můžeme, proto jsme poskytli finanční příspěvek na nákup školních potřeb pro více než 3 600 kolegů, jejichž děti jsou ve věku od 6 do 18 let. Víme také, že první školní den je pro rodiny s dětmi obrovskou událostí, proto jsme právě dnes poskytli 240 Tesco rodičům den volna, aby mohli být se svými prvňáčky přímo u toho,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel pro ČR.

Nástup do první třídy svého syna řešila i naše kolegyně Jana: „Do Tesca jsem se vrátila před rokem po šestileté rodičovské dovolené, a jsem velice překvapená, jak Tesco podporuje rodiče. Na první školní den bych si vzala dovolenou, protože je to důležitý mezník v životě každého dítěte a rodiče. Uvítala jsem proto možnost vzít si den volna navíc a doprovodit syna do školy, do které se velice těší, protože už nebude muset spát po obědě 🙂 . Už v červnu jsme s ním pořídili aktovku, kterou si mohl vybrat sám. Ostatní školní potřeby jsem nakoupila u nás v Tescu na slevové poukazy.“ 

Naši kolegové, kteří mají děti ve školním věku od 6 do 18 let, dostali speciální slevový kupón na nákup školních potřeb a mohli také využít speciální on-line slevový kupón na kolekci školního oblečení módní značky F&F.

Tesco se zajímá nejen o své zaměstnance, ale také o jejich rodiny. Proto jsme v loňském roce představili program pro novopečené rodiče. Každý nový Tesco rodič dostane dárkový balíček, který obsahuje všechno, co by se miminku mohlo hodit. Součástí balení jsou plenky, vlhčené ubrousky, emulze do koupele a hydratační tělový krém. V Česku jsme letos doposud přivítali přes 80 Tesco dětí, kterým jsme tímto balíčkem rádi pomohli.