Víme, co jíme

Jíst zdravě neznamená držet přísné diety, nebo si zakazovat jídlo, které máme rádi. Díky správné stravě se bychom se měli cítit dobře, mít více energie, zlepšit svůj zdravotní stav a mít celkově lepší náladu.

Jak by tedy měl vypadat ideální jídelníček?

Rozhodně by měl obsahovat dostatek zeleniny a ovoce. Strava má zasytit a kromě energie musí dodat i další potřebné látky. Zeleniny by se mělo konzumovat více než ovoce, které – na rozdíl od zeleniny – obsahuje cukr. Nicméně cukru není třeba se úzkostlivě bát, naše tělo ho potřebuje. Jen je vždy výhodnější přijmout jej z přírodního zdroje – třeba právě z ovoce, než ze sladkostí. Jaké ovoce je nejzdravější? V záplavě nejrůznějších „super potravin“ dnes trochu opomíjíme jablko. Přitom třeba při srovnání s banánem má polovinu cukru. Jablko by mělo tvořit základ ovocné stravy. K němu pak bychom měli denně přidat jednu až dvě porce (cca 200 g) jiného ovoce.

S naším programem pro zdraví, vám pomůžeme jíst zdravěji každý den. V září pro vás budou dvakrát týdně připravené košíky plné čerstvého šťavnatého ovoce. Vychutnejte si zdravou svačinu a doplňte energii a potřebné vitamíny!