Víme, co jíme

Jíst zdravě neznamená držet přísné diety, nebo si zakazovat jídlo, které máme rádi. Díky správné stravě se bychom se měli cítit dobře, mít více energie, zlepšit svůj zdravotní stav a mít celkově lepší náladu.

Jak by tedy měl vypadat ideální jídelníček?

Rozhodně by měl obsahovat dostatek zeleniny a ovoce. Strava má zasytit a kromě energie musí dodat i další potřebné látky. Zeleniny by se mělo konzumovat více než ovoce, které – na rozdíl od zeleniny – obsahuje cukr. Nicméně cukru není třeba se úzkostlivě bát, naše tělo ho potřebuje. Jen je vždy výhodnější přijmout jej z přírodního zdroje – třeba právě z ovoce, než ze sladkostí. Jaké ovoce je nejzdravější? V záplavě nejrůznějších „super potravin“ dnes trochu opomíjíme jablko. Přitom třeba při srovnání s banánem má polovinu cukru. Jablko by mělo tvořit základ ovocné stravy. K němu pak bychom měli denně přidat jednu až dvě porce (cca 200 g) jiného ovoce.

S naším programem pro zdraví, vám pomůžeme jíst zdravěji každý den. V lednu pro vás budou dvakrát týdně připravené košíky plné čerstvého šťavnatého ovoce. Vychutnejte si zdravou svačinu a doplňte energii a potřebné vitamíny!

Pod vedením profesionálů

Stejně jako v podzimním kole, i tentokrát pro vás společně s naší výživovou poradkyní Martou Ledinskou připravujeme několik workshopů, které vám pomohou ve zdravějším rozhodování při stravování. Pokud se workshopů nemůžete zúčastnit, nemusíte si zoufat. Marta pro vás nejdůležitější informace shrnula do několika článků, které naleznete na této stránce. Tam také najdete všechny minulé i budoucí články, které se týkají výživového poradenství.