Celonárodní Sbírky potravin

Zatím poslední celonárodní Sbírka potravin se uskutečnila 23. listopadu 2019 a zákazníci Tesco opět prokázali neuvěřitelnou štědrost a solidaritu. Ve 101 obchodech Tesco se podařilo vysbírat celkem 97 tun potravin a drogerie pro lidi v nouzi, což je více než čtvrtina z celkového množství 382 tun. V letošním roce darovali celkově naši zákazníci ve dvou edicích Sbírky potravin (jarní a podzimní) téměř 168 tun potravin a drogistického zboží. To je nejvíce v historii sbírky. Děkujeme!

Velký dík ale samozřejmě patří také všem kolegům a dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě a organizaci celé akce, rozdávali letáky či pomáhali s nakládáním potravin.

Nejčastěji zákazníci darovali konzervy, dětskou výživu, polévky, trvanlivé mléko, olej, rýži a luštěniny, těstoviny nebo drogerii. Z 97 tun vybraného zboží tvořilo 10 tun drogerie a 87 tun potraviny, které jsou ekvivalentem 191 400 porcí jídla. Populární akci podpořila i řada známých osobností, do vršovického hypermarketu Tesco zavítala například moderátorka Míša Maurerová, herečka Míša Badinková nebo zpěvačka Linda Finková. Vybrané potraviny a drogerie zamířily již během soboty prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do více než 700 odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

Ještě jednou děkujeme všem zákazníkům a kolegům za jejich úžasnou pomoc!