Letní potravinová sbírka Tesco

Milé kolegyně, milí kolegové,

mimořádná letní potravinová sbírka skončila před pár dny a v České republice jsme shromáždili fantastických 21 tun potravin, což představuje téměř 50 000 porcí jídla. Ve střední Evropě se nám podařilo celkově vybrat 88,5 tun. Tato doposud nejdelší potravinová sbírka probíhala ve všech našich prodejnách po celé zemi od 19. června do 31. srpna. Na rozdíl od tradiční podzimní potravinové sbírky, ve které darování potravin umožňují i další řetězce, tentokrát jsme to byli pouze my a naši zákazníci, kdo na potřebné i v průběhu letních měsíců mysleli. O to větší je význam naší letní sbírky.

Chtěl bych poděkovat všem našim kolegům: kolegům v obchodech za jejich podporu po dobu 10 týdnů, kolegům, kteří pomáhali jako dobrovolníci a vysvětlili zákazníkům, jak se mohou zapojit do potravinové sbírky, a vám všem, kteří jste darovali jídlo lidem v nouzi. Všichni na sebe můžete být právem hrdí! Díky vám a samozřejmě našim zákazníkům, dobrovolníkům a zaměstnanců regionálních potravinových bank a charit, mohlo být připraveno téměř 50 000 porcí jídla pro lidi, kteří to za současných mimořádných okolností nejvíce potřebují.

Potravinovou sbírku jsme uspořádali pohotově v reakci na koronavirovou krizi a po dobu 10 týdnů ve spolupráci s potravinovými bankami jsme nepřetržitě distribuovali trvanlivé potraviny, které naši zákazníci darovali potřebným. To, že jsme byli schopni připravit sbírku v tak krátkém čase, jasně ukazuje naše odhodlání a nadšení pomáhat, a dále také skutečnost, že podpora lidí v nouzi zůstává naší prioritou.

Jsme si plně vědomi toho, že mnoho lidí bojuje se zajištěním potravin pro své rodiny, a proto je naším cílem pomáhat dlouhodobě. Ihned po vypuknutí pandemie jsme proto poskytli potravinovým bankám dosud největší jednorázový dar potravin v hodnotě 4, 5 milionu korun. Kromě toho všech našich 188 obchodů pomáhá každý den formou darovaní přebytečného jídla lidem v nouzi.

Je opravdu skvělé vidět, co společně dokážeme.

Velké poděkování patří vám všem za veškerou vaši podporu a pamatujte, že každá malá pomoc může mít velký význam!

Patrik