Potravinová sbírka

Během čtvrtého ročníku Národní potravinové sbírky se podařilo vybrat přes 300 tun potravin a drogistického zboží. Z toho celých 111 tun darovali zákazníci v obchodech Tesco.

Druhou listopadovou sobotu se zákazníci našich 103 obchodů Tesco zúčastnili v pořadí již čtvrté Národní potravinové sbírky. Podpořili tak lidi nacházející se v těžké životní situaci nákupem potravin. Během jednoho dne se jen v našich obchodech podařilo vybrat rekordních 111 tun potravin. Celkový dar našich zákazníků stejně jako v minulých letech navýšíme o dalších dvacet procent. S koordinací a osvětou projektu pomáhalo přímo ve všech obchodech přes tři tisíce dobrovolníků, z nichž téměř 300 tvořili Tesco kolegové. Sbírku přišla podpořit i řada osobností. V nákupním centru Nový Smíchov tak zákazníci mohli potkat Moniku Babišovou, Petru Paroubkovou, Janu Adamcovou nebo Markétu Divišovou.

Bill O´Neill se Národní potravinové sbírky zúčastnil na Novém Smíchově.

Bill O´Neill se Národní potravinové sbírky zúčastnil na Novém Smíchově.

Zájem o darování potravin do Národní potravinové sbírky byl letos rekordní. „Povědomí o potravinové sbírce rok od roku roste. Naši zákazníci a kolegové opět projevili ohromný zájem a solidaritu, tato jedinečná kolektivní charitativní akce je jasným důkazem toho, že pomoc lidem v nouzi nám není cizí. Všem zúčastněným bych chtěl moc poděkovat,“ uvedl Martin Beháň, představitel Tesco pro Českou republiku.

300! Tolik se vás zapojilo do sbírky jako dobrovolníci. Děkujeme!

300! Tolik se vás zapojilo do sbírky jako dobrovolníci. Děkujeme!

V obchodech Tesco mohli zákazníci koupit a následně darovat nejrůznější trvanlivé potraviny od cukru, oleje, mouky, UHT mléka přes luštěniny, těstoviny a rýži, až po sirupy, kompoty, čaje, dětskou výživu a další. Právě z těchto potravin se pak připraví třeba mikulášské balíčky pro děti z dětských domovů.

„Zákazníci našich obchodů darovali přes 111 tun potravin. Nejvíce vybraných potravin zaznamenal hypermarket Tesco v OC Nový Smíchov, kde se za jediný den podařilo vybrat 7,5 tun potravin, což bylo nejvíce ze všech obchodů v Česku. Lidé nakupovali nejčastěji těstoviny, rýži, trvanlivé mléko a dětskou výživu,“ doplňuje Martin.

Sbírky se zúčastnily i známé osobnosti. Na fotografii můžete vidět Moniku Babišovou s dcerou Vivien.

Sbírky se zúčastnily i známé osobnosti. Na fotografii můžete vidět Moniku Babišovou s dcerou Vivien.

Organizátorem sbírky byla stejně jako v předešlých ročnících platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Potravinovou bankou a Armádou spásy. „Velké díky patří našim neziskovým parterům, obzvlášť pak Byznysu pro společnost, za jejich podporu a koordinaci celé sbírky,“ poděkoval partnerům akce Martin. Darované potraviny nejdřív poputují přes potravinové banky k charitativním organizacím, které je budou distribuovat zejména matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů a seniorům.

I když Česko patří k zemím s nejnižší úrovní chudoby v Evropě, potřebných stále přibývá. Podle statistického úřadu skoro desetina obyvatel Česka, což představuje zhruba jeden milion lidí, žije pod hranicí příjmové chudoby.

Katarína Navrátilová, Personální ředitelka pro evropské trhy, vyrazila nakupovat pro potřebné do Letňan.

Katarína Navrátilová, Personální ředitelka Tesco pro evropské trhy, vyrazila nakupovat pro potřebné do Letňan.