Potravinová sbírka

Během šestého ročníku Národní potravinové sbírky se podařilo v Čechách vybrat 119 tun potravin a drogistického zboží. Letos se sbírka konala v sobotu 10. listopadu 2018 od 8 do 18 hodin a zapojilo se do ní 108 obchodů a obrovské množství dobrovolníků z řad kolegů, charitativních organizací i další dobrovolníci. 

Druhou listopadovou sobotu se zákazníci našich obchodů Tesco zúčastnili v pořadí již šesté Národní potravinové sbírky. Podpořili tak lidi nacházející se v těžké životní situaci nákupem potravin a drogerie.

Trvanlivých potravin se u nás vybralo celkem 107 tun, které lidem v nouzi vystačí na 214 119 porcí jídla.

Tím ale pomoc Tesca rozhodně ještě nekončí. Zároveň navýšíme dary našich zákazníků a podpoříme potravinové banky finančním darem ve výši 640 000 Kč.

Zajímá vás, co se s vybranými potravinami bude dít v následujících několika dnech bezprostředně po sbírce?  Je to jednoduché. Dobrovolníci, mezi nimi i kolegové z Tesca, budou potravinovým bankám pomáhat třídit veškeré vybrané potraviny i drogistické zboží. To následně potravinové banky přidělí dle priorit a potřeby jednotlivým neziskovým organizacím a lidem v nouzi, tak aby pomoc putovala přesně tam, kde ji nejvíce potřebují. Například zboží, které zákazníci či zaměstnanci darovali v pražském Edenu poputuje do Azylového domu pro matky s dětmi v Mladé Boleslavi.

Velmi si ceníme toho, jak velké množství kolegů se zapojilo do sbírky, ať to bylo jakýmkoli způsobem. Největší množství potravin se podařilo vybrat v obchodech Praha Eden, Brno Královo Pole a Praha Nový Smíchov.

Množství vysbíraných potravin ale není to nejdůležitější. Národní potravinová sbírka se hlavně nese v duchu solidarity, pomoci a dobrých skutků. Díky tomu se v jejím průběhu setkáváme s mnoha inspirativními a dojemnými příběhy.

Detaily o celé akci se můžete dozvědět zde.

Děkujeme vám všem za vaši pomoc a podporu.