V. Ročník Vy rozhodujete, my pomáháme

Ve čtvrtém ročníku programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ jsme pomohli realizaci stovek dobročinných projektů po celé střední Evropě. Nyní odstartovalo 5. kolo tohoto úspěšného programu pomoci místním komunitám. O tom, který projekt podpoříme, opět rozhodnou naši zákazníci. Výsledky 4. kola už známe a jsme zvědaví na další 5. kolo. 

Pátého kola programu “Vy rozhodujete, my pomáháme” se zúčastnilo 536 organizací, z toho bylo odbornou porotou Nadace rozvoje občanské společnosti vybráno celkem 270 nejlepších projektů místních komunit či neziskových organizací z 90 regionů a rozděleno bude celkem 5 040 000 Kč, přičemž do hlasování se zapojí zákazníci všech našich obchodů. Pro připomenutí, každý zákazník Tesca obdrží za uskutečněný nákup jeden hlasovací žetonek, který potom může vhodit do hlasovacích zařízení za pokladnami a podpořit tak organizaci, která je jeho srdci svým zaměřením nejbližší.

Letos odměňujeme všechny zúčastněné organizace, takže podle výsledků hlasování všichni získají finanční odměnu podle jejich umístění. První vítězný projekt bude odměněn 30 000 Kč, druhý si odnese 16 000 Kč a třetí 10 000 Kč.

Děkujeme odbornému partnerovi, jímž je Nadace rozvoje občanské společnosti, za spravedlivé a transparentní hodnocení všech přihlášených projektů.

Rádi bychom rovněž poděkovali všem zákazníkům i zaměstnancům za jejich angažovanost.

Abychom ale byli organizacím, kterým pomáháme co nejvíce užiteční a nápomocní, připravili jsme pro jejich zaměstnance sérii školení a workshopů na témata dle jejich přání. Například jsme je už školili v oblasti fundraisingu nebo v tom, jak si poradit s komunikací na sociálních sítích. Worskhopy se uskutečnily v červnu 2018 v Praze, Brně a Ostravě. Více se můžete dozvědět také zde.

 Jak to funguje a jak můžete pomoci?

  • Pokud znáte nějakou neziskovou nebo příspěvkovou organizaci ve vašem okolí, která by si podle vás grant zasloužila, navštivte ji a předejte jejím pracovníkům letáček – možná se právě díky vám zapojí do příštího kola programu a její projekt zvítězí. 5. kolo odstartovalo 8. října 2018. 6. kolo spustíme začátkem dubna 2019. O přesném začátku dalšího kola Vás budeme včas informovat.
  • Řekněte zákazníkům o programu – také třeba tuto informaci rozšíří dále.
  • Ukažte nám, jak podporujete program, můžete nám zaslat krátké info a přiložit fotku nebo video na communications@tesco.com.

Počítáme s vámi! Buďte dobrými sousedy a dejte vědět o programu svému okolí. Je to i vaše šance pozitivně ovlivnit vaši místní komunitu.

Stále si nejste jistí? Výsledky čtvrtého ročníku hovoří samy za sebe. Podívejte se na videa o projektech, které se už podařilo realizovat díky tomuto programu. Více se můžete dozvědět také zde.

Holky, už mi zase chutná – pomohli jsme vybavit kuchyni pro onkologicky nemocné pacientky

Zdravotní klauni mohli díky nám zorganizovat 9 klauniád 

Podpořili jsme organizaci cyklomaratonu na podporu pacientů s nemocí motýlích křídel