V. Ročník Vy rozhodujete, my pomáháme

Ve čtvrtém ročníku Vy rozhodujete, my pomáháme jsme pomohli realizaci stovek dobročinných projektů po celé střední Evropě. Nyní odstartovalo 5. kolo tohoto úspěšného programu pomoci místním komunitám. O tom, který projekt podpoříme, opět rozhodnou naši zákazníci. Výsledky 4. kola už známe a jsme zvědaví na další 5. kolo. 

Čtvrtého kola programu “Vy rozhodujete, my pomáháme” se zúčastnilo 571 organizací, z toho bylo odbornou porotou vybráno celkem 270 nejlepších projektů místních komunit či neziskových organizací z 90 regionů a rozděleno bylo celkem 5 040 000 Kč, přičemž do hlasování se zapojili zákazníci všech našich obchodů. Pro připomenutí, každý zákazník Tesca obdržel za uskutečněný nákup hlasovací žetonky, které potom mohl vhodit do stojanů za pokladnami a podpořit tak organizaci, která je jeho srdci svým zaměřením nejbližší.

Letos nově odměňujeme všechny zúčastněné organizace, takže podle výsledků hlasování všichni získají finanční odměnu podle jejich umístění.  První vítězný projekt bude odměněn 30 000 Kč, druhý si odnese 16 000 Kč a třetí 10 000 Kč.

Děkujeme odbornému partnerovi, jímž je Nadace rozvoje občanské společnosti, za spravedlivé a transparentní hodnocení všech přihlášených projektů.

Rádi bychom rovněž poděkovali všem zákazníkům i zaměstnancům za jejich angažovanost a vítězným neziskovkám poblahopřáli k vítězství.

Abychom ale byli organizacím, kterým pomáháme co nejvíce užiteční a nápomocní, připravili jsme pro jejich zaměstnance sérii školení a workshopů na témata dle jejich přání. Například jsme je už školili v oblasti fundrisingu nebo jak si poradit s komunikací na sociálních sítích. Worskhopy se uskutečnili v červnu 2018 v Praze, Brně a Ostravě. Více se můžete dozvědět také zde.

 Jak můžete pomoci?

  • Pokud znáte nějakou neziskovou nebo příspěvkovou organizaci ve vašem okolí, která by si podle vás grant zasloužila, navštivte ji a předejte jejím pracovníkům letáček – možná se právě díky vám zapojí do programu a její projekt zvítězí. 5. kolo odstartovalo 8. října 2018.
  • Řekněte zákazníkům o programu – také třeba tuto informaci rozšíří dále.
  • Ukažte nám, jak podporujete program, můžete využít formuláře vpravo, nebo nám zaslat krátké info a přiložit fotku nebo video na communications@cz.tesco-europe.com, nejaktivnější týmy mohou vyhrát skvělý teambuilding.

Počítáme s vámi! Buďte dobrými sousedy a dejte vědět o programu svému okolí. Je to i vaše šance pozitivně ovlivnit vaši místní komunitu.

Stále si nejste jistí? Výsledky čtvrtého ročníku hovoří sami za sebe. Podívejte se na videa o projektech, které se už podařilo realizovat díky tomuto programu. Více se můžete dozvědět také zde.

Holky, už mi zase chutná – pomohli jsme vybavit kuchyni pro onkologicky nemocné pacientky

Zdravotní klauni mohli díky nám zorganizovat 9 klauniád 

Podpořili jsme organizaci cyklomaratonu na podporu pacientů s nemocí motýlích křídel