F&F: Z náčrtu do vaší skříně

25.9.2020

Určitě stejně jako my nepřehlédnete, když se v našich obchodech objeví nová kolekce značky F&F. A přestože třeba zrovna nové oblečení nepotřebujete, neodoláte a podíváte se, co nového naše kolekce přinesla. Věděli jste ale, že oblečení, které si v tu chvíli prohlížíte, začalo vznikat už před rokem? Tým designerů a nákupčích v Londýně začíná s tvorbou kolekcí přibližně 12 měsíců před jejich uvedením na trh.

Společně vytváří návrhy, které se následně šijí v továrnách v Asii. Avšak nemusíte mít obavy, že by oblečení vznikalo v továrnách se špatnými podmínkami. F&F je zakládajícím členem iniciativy pro etické obchodování (Ethical Trading Initiative). To zaručuje, že naši dodavatelé jsou přísně monitorováni, aby bylo zajištěno dodržování práv jejich zaměstnanců.

Přibližně půl roku před tím, než je kolekce uvedena v našich obchodech, jsou k dispozici první vzorky. S jejich pomocí jsou vyladěny poslední detaily a zároveň slouží k focení reklamních kampaní. A jelikož je focení a tvorba kampaní samo o sobě zajímavou kapitolou, povíme si o tom více v příštím článku.

V Tescu se dlouhodobě zaměřujeme na udržitelnost a oděvy a doplňky F&F nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Ve střední Evropě prodáme ročně miliony kusů oblečení. Toto neuvěřitelné množství je pro nás také závazkem, abychom se snažili o snížení dopadu na životní prostředí a pomáhali místním komunitám. V minulém roce jsme vás informovali například o recyklaci našich ramínek. Více než 50 % oblečení je vyrobeno z bavlny nebo bavlněných směsích, přičemž stále více bavlny je získáno udržitelným způsobem. Používáme například také recyklovaný polyester – v roce 2019 jsme použili recyklovaná vlákna z více než 30 milionů plastových lahví.

Již brzy se s vámi podělíme o další zajímavosti a novinky ze světa F&F módy.