Jarní Sbírka potravin se blíží. Staňte se dobrovolníkem!

31.3.2021

V sobotu 24. dubna 2021 se uskuteční v 102 obchodech po celé České republice jarní Sbírka potravin.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Ne všichni zákazníci a kolegové mají tu možnost dostat se do prodejen a sami darovat potraviny. Proto i v jarní Sbírce potravin budou moci registrovaní zákazníci darovat zboží z pohodlí svého domova prostřednictvím Tesco online nákupy či služby Tesco Zásilka. Online Sbírka potravin bude probíhat od 19. dubna do 2. května.

V předvánoční rekordní sbírce potravin se nám podařilo v obchodech Tesco i online vybrat neuvěřitelných 155 tun potravin a drogistického zboží, které jsme darovali prostřednictvím potravinových bank lidem v nouzi. Z darovaného jídla bylo možné připravit až 369 000 porcí jídla! Pojďme společně navázat na tento skvělý úspěch a podpořit ty, kteří to skutečně potřebují.

Chci být dobrovolník

I letos můžete pomáhat a přispět tak k úspěchu sbírky. Přihlaste se jako dobrovolník na e-mail pavla.mikesova@tesco.com a sdělte nám, ve kterém městě případně i prodejně byste ideálně chtěli být umístěni a jaké jsou vaše časové možnosti. Primárně hledáme dobrovolníky do prodejen ZDE.

Co vás bude čekat?

Sbírka začíná v 8:00 a končí v 18:00 hodin.

Náplň práce dobrovolníka:

  • informovat zákazníky o konání sbírky, o tom, komu je pomoc určena a co je možné darovat,
  • rozdávat informační letáky se seznamem potravin a drogerie vhodných k darování u vchodu,
  • vybírat potraviny a drogistické zboží od dárců do připravených nákupních košíků s logem sbírky za pokladnami,
  • naskládat vybrané zboží do vyčleněných krabic („banánovek“) tak, aby bylo připraveno k odvozu potravinovou banku či jinou neziskovou organizací.

Malé občerstvení a pitný režim pro vás bude na místě samozřejmě zajištěno. Vaše věci si můžete bezpečně uložit v zázemí obchodu.

Úplný seznam zapojených obchodů Tesco najdete ZDE, nebo se také můžete podívat na úplnou mapu, kterou daly dohromady potravinové banky.

Ať už se tedy stanete dobrovolníkem, nebo darujete potraviny lidem v nouzi, děkujeme za vaši pomoc.