Kolegové pomáhali v potravinové bance pro Prahu a Středočeský kraj

20.8.2018

Každá pomoc se počítá, a proto jsme na jaře spustili dobrovolnický program, díky němuž můžete pomoci neziskovým či jiným dobročinným organizacím v rámci svého pracovního dne. Příležitost pomoci a potkat se i mimo kancelář využili naši kolegové z komunikačního oddělení, kteří svůj jeden den věnovali práci v potravinové bance ve Zdibech u Prahy.

Potravinová banka funguje jako prostředník mezi organizacemi jako je Tesco, které věnují potraviny a odběrateli, kteří se starají o dodání jídla lidem v nouzi. Denně potravinovou bankou projdou tuny jídla, od pečiva, těstovin, konzerv až po nápoje a sladké či slané pochutiny. Vyznat se v tom není snadné, a proto je třeba všechno protřídit a správně kategorizovat. Přesně toho se kolegové z komunikačního zhostili a dělali pořádek mezi přepravkami se spoustou různých potravin.

„Práci nám znepříjemňovalo vedro, ale zvládli jsme to. Překvapilo mě, kolik jídla se v bance denně protočí a že to, co jsme my v potu dělali jen jeden den, dělají ženy v potravinové bance den co den,“ říká Markéta z komunikací.

Že si to ale kolegové navzdory vedru a dřině užili, ukazuje pár fotek z místa dění.

Chtěli byste se svým týmem také pomoci neziskovce ve svém okolí? Přihlašte se do programu a Tesco vám všem den dobrovolničení zaplatí. Registrační formulář najdete pod tímto odkazem.