Podzimní sbírka potravin: Pomozme společně potřebným

19.11.2021

Milé kolegyně, milí kolegové,

Podzimní sbírka potravin se uskuteční tuto sobotu 20. listopadu 2021 ve všech našich hypermarketech a 17 vybraných maloformátových obchodech. Více informací i seznam prodejen naleznete na mojetesco.cz nebo na itesco.cz/sbirka-potravin/. Darované potraviny a drogistické zboží poputují ihned po sbírce do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, postiženým či lidem bez domova a v nouzi, a to ve městech a v regionech, kde se sbírka uskutečňuje. Máte tak jistotu, že pomáháte lidem z vaší komunity.

Tesco se již osmým rokem zapojuje do potravinových sbírek, které probíhají po celé republice. Nyní máme opět možnost zajistit lepší Vánoce těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Díky štědrosti zákazníků se podařilo v uplynulé předvánoční, letošní jarní i letní sbírce potravin darovat potravinovým bankám více než 579 000 porcí jídla pro lidi v nouzi. Tesco následně navýšilo dary svých zákazníků a darovalo potravinovým bankám potraviny a finance v hodnotě více než 1 100 000 Kč.

Proto bych vás chtěla opět požádat o vaši pomoc a zapojení se do sbírky. Kdybyste to nestihli přímo v některém z našich obchodů, opět máte možnost darovat potraviny či drogerii z pohodlí svého domova. Online Sbírka potravin probíhá od 16. listopadu až do 24. prosince pomocí online virtuálních Balíčků pomoci v rámci služby Tesco Online nákupy.

Protože chceme naše dobročinné úsilí ještě zvýšit, darujeme navíc 400 000 Kč na podporu jednotlivých potravinových bank.

Děkuji vám za veškerou vaši podporu Sbírky potravin a těším se, že se s mnohými z vás v sobotu potkám v našich obchodech.

Katka