Potravinová sbírka Tesco: Staňte se dobrovolníkem a pomozte lidem v nouzi

29.7.2020

Milé kolegyně, milí kolegové,

jak jste si určitě všimli, v našich obchodech od 19. června 2020 probíhá Letní sbírka potravin. Tato sbírka je na rozdíl od předchozích kol ve všech našich prodejnách a končí až 31. srpna 2020. Další velkou odlišností také je, že tato sbírka je „bezobslužná“. V obchodech nyní nejsou žádní dobrovolníci, kteří by zákazníkům radili, co je vhodné do sbírky darovat, a také tyto potraviny od našich zákazníků vybírali.

V těchto dnech potřebují sociálně znevýhodněné rodiny pomoc více než kdy dřív. Každým dnem totiž přibývá rodin, kterých se koronavirus přímo týká a má velký vliv na jejich příjmy. Z toho důvodu jsme v Tescu poskytli mimořádnou pomoc potravinovým bankám v hodnotě 4,5 milionu korun, což odpovídá 250 000 porcím jídla.

Přesto však stále narůstá počet rodin, které potřebují pomoc nejen od nás, ale také od našich zákazníků. Letní sbírka potravin je nenáročnou možností, jak udělat dobrý skutek a podpořit strádající rodiny. Abychom zvýšili povědomí o této sbírce, rádi bychom vás požádali, abyste do sbírky přispěli jednou z nejcenějších komodit: vaším volným časem. Staňte se víkendovým dobrovolníkem v našich hypermarketech a podpořte naše zákazníky, aby darovali trvanlivé potraviny. Vybrat si můžete z víkendů 8. a 9. srpna a 22. a 23. srpna. Víme, že letní víkendy všichni věnují zejména odpočinku, a proto si můžete vybrat i ze zkrácených směn. Je jen na vás, zda si vyberete směnu na 4, 6 či 8 hodin. Pokud máte zájem, můžete se samozřejmě přihlásit i na více než pouze jednu směnu.

Dobrovolnictví je u nás v Tescu dlouhodobě vnímáno jako skvělá příležitost, jak se sblížit se svými kolegy a strávit spolu čas i mimo pracovní povinnosti. Proto se neváhejte domluvit se svými kolegy a vytvořte až čtyřčlenný tým. Právě čtyři dobrovolníci jsou totiž maximální počet v jedné směně.

Rádi bychom vám také připomenuli pravidla pro dobrovolnictví, která naleznete ZDE. Nezapomínejte, že den strávený dobrovolnictvím je placený a je možné ho využít jedenkrát za určitou dobu dle pravidel. Pokud tedy budete dobrovolničit celý víkend, náleží vám náhrada pouze za 1 den. Zásadní je také souhlas vašeho liniového manažera. Při práci o víkendu a proplacené době strávené dobrovolnictvím je potřebné čerpat náhradní volno, protože přesčasy nejsou možné. Opět je nutná dohoda předem se svým liniovým manažerem.

Doporučujeme kolegům zvážit účast na potravinové sbírce v oblastech s vyšším výskytem pozitivně testovaných občanů na COVID-19. V provozovnách v těchto regionech platí zvýšená bezpečnostní opatření, která musí kolegové dodržovat.

Pokud byste se rádi zúčastnili sbírky potravin jako dobrovolníci, můžete se registrovat na tomto ODKAZU, který slouží k registraci na hypermarketech. Pokud máte zájem stát se dobrovolníkem v supermarketu či expresu, kontaktujte Pavlu Mikešovou, která vám pomůže s rezervací termínu.

Děkujeme vám, že nám pomáháte usnadnit těžké životní situace lidem v nouzi. Vaší pomoci si nesmírně vážíme.

Váš Communication tým