VIDEO: „Raději pozdě než nikdy“ není prázdnou frází

18.9.2019

Mottem našich kampaní zaměřených na bezpečnost je „Kdokoli, kdykoli, bezpečně doma“. Naším přáním je, aby kolegové tato slova nebrali pouze jako prázdná klišé, ale skutečně si uvědomovali bezpečnostní rizika, kterým v zaměstnání často čelí.

Jednou z oblastí, na kterých nám nejvíce záleží je řízení služebních motorových vozidel. Víme, že mnoho z nás jezdí dlouhé trasy, což si žádá vysokou míru koncentrace a pozornosti, a současně na nás klade obrovské nároky, zejména co se týče našeho psychického a fyzického rozpoložení.

Frází „Raději pozdě než nikdy“ chceme říct, že není nutné zbytečně riskovat, abychom byli za každou cenu na schůzce včas, pokud se někde zdržíme. Ostatně podívejte se na Mattovo video, kde hovoří o bezpečném řízení.

V naší společnosti dlouhodobě sledujeme rychlostní statistiky našich služebních vozidel a výsledky nás nutí k zamyšlení, protože jsou alarmující. Není výjimkou, že kolegové překračují maximální povolené rychlosti o několik desítek kilometrů za hodinu, čímž vystavují sebe i ostatní účastníky silničního provozu riziku dopravní nehody, která může mít velmi vážné až fatální následky.

Vaše životy a vaše bezpečí jsou naší prioritou. Proto si vám dovolujeme představit nová CE Pravidla bezpečné jízdy, která jsou součástí naší ucelené kampaně věnované bezpečnému řízení. Pravidla představují nejen náš přístup k bezpečnému řízení služebních vozů, ale také vám poskytnou řadu užitečných doporučení, která oceníte při svých služebních i soukromých cestách. Tato pravidla již nyní můžete najít na webových stránkách MojeTesco ZDE.

Během následujících pár dnů také spustíme e-learningový modul – Bezpečná jízda, kde se dozvíte mnoho zajímavostí z oblasti řízení služebních vozů i několik tipů, jak se vyvarovat zbytečným rizikům při řízení.

Nikdy nezapomínejte na to, že zásadní je správné plánování. Jsou schůzky, které můžete pojmout jako telekonferenci, k čemuž je ideálním nástrojem Microsoft Teams, který máte všichni k dispozici. Budete tak efektivnější, a navíc v bezpečí. Pokud je vaše osobní účast na schůzce nezbytná, v rámci služebních cest můžete využít i jiné dopravní prostředky.

Pro svou bezpečnost toho můžete učinit skutečně mnoho. Jste důležitým členem našeho týmu a my uděláme maximum, abyste se mohli každý den vracet v pořádku domů.