Školní potřeby pro malé i velké pacienty z Motola

17.9.2019

Na začátek školního roku jsme vyrazili do Fakultní nemocnice Motol na návštěvu dětí z kliniky dětské hematologie a onkologie a popřáli jim hodně úspěchů ve výuce a brzký návrat do jejich škol v místě bydliště.

V rámci předávání jsme měli možnost i osobně navštívit jednotlivá oddělení a jejich pacienty s rodinami. V řadě případů se jedná o děti, které musí v rámci náročné léčby strávit dlouhé měsíce v izolaci na nemocničním pokoji. I přes všechny jejich zdravotní komplikace je ale pravidelně navštěvuje učitel a zapojují se i do nejrůznějších rukodělných činností, aby jim čas v průběhu léčby utíkal co nejrychleji a po návratu mohli pokračovat ve škole se svými vrstevníky.

Každé z dětí dostalo dárkovou tašku se školními pomůckami, malé děti kreslící potřeby a hračku. Akci organizoval spolek Donor, který spojuje program podpory a psychosociální pomoci pacientům po transplantaci kmenových buněk krvetvorby a závažných akutních i chronických onemocnění, jejich rodinám a zdravotnickému personálu. Další iniciátorem byla nadace Naděje pro Tebe. Ta zabezpečuje a poskytuje finanční, materiální a jinou hmotnou pomoc lidem trpícím nádorovým nebo jiným zhoubným onemocněním, kteří se nacházejí ve finanční či sociální tísni, kterou nejsou s to v důsledku svého onemocnění řešit.