Spustili jsme kampaň Miluji banány

1.4.2021

Banány jsou nejznámějším tropickým ovocem, které obsahuje množství minerálů a vitamínů. Kromě jejich příznivého vlivu na lidské zdraví mají banány důležitý význam i pro Tesco. Jsou naším nejprodávanějším ovocem. A proto jsme se jim rozhodli věnovat vzdělávací kampaň pro kolegy s názvem Miluji banány.

To, jak naši zákazníci vnímají naše čerstvé produkty, má největší vliv na vnímání celkové kvality našeho sortimentu. Nesmírně důležitá je v tomto směru právě čerstvost oddělení ovoce a zeleniny. Cílem kampaně Miluji banány je prostřednictvím našich kolegů a skvělých pultů ukázat Tesco jako společnost se silným zaměřením na kvalitní čerstvé ovoce a zeleninu, kvůli kterému u nás budou zákazníci rádi nakupovat.

Celou kampaň jsme začali přehodnocováním našich procesů, abychom zlepšili kvalitu banánů. Od pěstitelů přes dodavatele až po proces dodávky či doplnění na našich pultech. Jeden z klíčových úkolů sehráváte právě vy, naši kolegové v obchodech. Udržujete pulty s banány vždy čisté a plné chutného a čerstvého ovoce. Jste to vy, kdo se stará o to, aby se na stůl našich zákazníků dostalo chutné a čerstvé ovoce a zelenina, které mají tak rádi.

Abychom vám pomohli zlepšit vaše znalosti, připravili jsme pro všechny kolegy v obchodech vzdělávací plakát a e-learning zaměřený na kvalitu banánů. Toto školení obsahuje videoprůvodce, teoretickou část i otázky, ve kterých si budete moci ověřit své znalosti. E-learning je k dispozici zde.

Zajímavosti z prodejní plochy:

 • Zákazníci dávají přednost kusovému prodeji banánů namísto předem připravených balení.
 • Důležitost čerstvosti pro zákazníky v případě banánů každý rok narůstá.
 • Zákazníci preferují výrazné a samostatné vystavení banánů oproti jejich umístění v boxech.
 • Většina zákazníků si vybírá jemně zelené banány a žluté banány, hnědé tečky je odrazují.
 • Ekologický aspekt je pro zákazníky důležitý, snaží se vybírat si ovoce a zeleninu bez plastového obalu a snaží se vyhýbat používání jednorázových sáčků.

10 důvodů, proč naše tělo miluje banány:

 1. Pomáhají snadněji snášet abstinenční příznaky z nedostatku nikotinu.
 2. Podporují klidný spánek, dobrou náladu a pohodu (obsahují serotonin, ale také stimulují jeho tvorbu).
 3. Přispívají k zachování krevního tlaku v rozumných mezích tím, že nedráždí sliznice a pohlcují nadbytečnou vodu ve střevech.
 4. Usnadňují trávení.
 5. Snižují riziko srdečních onemocnění.
 6. Zmírňují bolesti hlavy.
 7. Snižují menstruační potíže.
 8. Odstraňují nadbytečnou kyselinu močovou, a proto najdou své využití i při léčbě dny a artritidy.
 9. Snižují hladinu cholesterolu.
 10. Jsou ideální svačinkou pro sportovce, neboť dokáží být okamžitým a vydatným zdrojem energie.