Talentové programy Tesco pro studenty a absolventy

5.1.2021

Talentovaných kolegů není nikdy dost a my v Tescu jsme si toho dobře vědomi. Proto náš People tým přichází pravidelně s různými školeními a webináři, aby si každý mohl najít oblast, ve které by se chtěl rozvíjet a svůj talent posouvat. Jak je to ale s hledáním nových talentovaných kolegů, kteří by posílili naše řady?

Tesco aktuálně nabízí dva programy, program Young Leaders pro prodejny a distribuční centra a program CE HO Graduates, který hledá talenty pro centrální kancelář.

Mezi oběma programy je rozdíl – v programu Young Leaders požadujeme ukončené SŠ vzdělání s maturitou a cílovou pozicí, na kterou se během 9-12 měsíčního programu účastníci trénují je Manažer provozní jednotky malého formátu (EX, SM). Pro program na DC požadujeme nejen ukončené SŠ vzdělání s maturitou, ale také aktivní znalost anglického jazyka, kdy cílová pozice je buď Týmový manažer v DC nebo se účastník bude dále trénovat na specifičtější roli.

Zatímco program CE HO Graduates je pro absolventy VŠ (max. 2 roky od ukončení). Talentované absolventy do naší centrální kanceláře hledáme napříč celou střední Evropou, a to pro oddělení Product, Supply Chain a Marketing. Během 6-9 měsíců se účastník trénuje v rámci oddělení na jednotlivých pozicích, aby na konci programu byl schopný převzít roli, která mu bude nabídnuta.

V ČR máme v současné době v rámci obou programů 4 účastníky: 3 z nich se trénují na provozovnách a 1 máme na centrále, na oddělení Product.

Zeptali jsme se dvou účastnic programu Young Leaders i HO Graduates, Natálie Nowakové a Michaely Jírové na pár otázek:

  1. Jak jste se o programu dozvěděly?

Natálie: O programu jsem se dozvěděla na internetu, přesněji na stránkách Tesca, kde jsme objevila záložku absolventské programy a už to bylo 🙂

Michaela: O programu jsem se dozvěděla náhodou. Když v březnu udeřila korona a já se rozhodla vrátit z Anglie (kde jsem v té době dokončovala magisterské studium) zpátky do Čech, rozhodla jsem se, že už začnu hledat práci. Měla jsem seznam firem, pro které jsem chtěla pracovat a Tesco bylo jednou z nich. Na stránkách jsem našla několik pracovních nabídek a mezi nimi také Graduate Programme – a ještě ten den jsem se přihlásila.

  1. Co vás na něm zaujalo natolik, že jste se přihlásily?

Natálie: Nejvíce mě zaujalo to, že člověk projde na prodejně opravdu celým procesem zaškolení. Postupně od nejnižší pozice až na managera.

Michaela: Prvotně možnost pracovat pro britskou firmu. Tím, že jsem v Anglii žila a zamilovala si tamější kulturu (hlavně tu pracovní) to byl hlavní aspekt, společně s možností využívat angličtinu na denní bázi. Dále také příležitost rotovat v rámci oddělení a pochopit, jak funguje Tesco business, který je v moha směrech velmi komplexní.

  1. Jak dlouho se programu účastníte?

Natálie: Do Tesca jsem nastupovala v září, takže je to nyní 3 a půl měsíce.

Michaela: Program trvá šest měsíců celkem a já nyní dokončuji jeho čtvrtý měsíc.

  1. Co vás na programu baví?

Natálie: Program je postaven tak, že má člověk prostor na rozvoj, takže mě osobně nejvíce baví různá přínosná školení, které program obsahuje.

Michaela: Teda, toho je docela dost, ale pokud mám vypíchnout jen jednu věc, tak je to networking! Mám možnost se setkat se spoustou skvělých lidí, kteří v Tescu působí a zároveň se učit od těch nejlepších.

  1. Jaký přínos pociťujete?

Natálie: Přínos vidím hlavně v tom, že si můžu na vlastní kůži vše vyzkoušet.

Michaela: Určitě to, že mi program pomohl vykrystalizovat směr, kterému bych se v Tescu ráda v následující době věnovala. Potvrdila jsem si, v čem jsou mé silné stránky a našla pozici ve které je mohu začít využívat a která mě opravdu zajímá.

  1. Doporučily byste programy studentům či čerstvým absolventům?

Natálie: Určitě. Myslím si, že jim tento program může být velkým životním přínosem.

Michaela: Za mě jednoznačně ano. Doporučila bych to hlavně mladým lidem, kteří trochu tápou, jakým směrem se vydat a chtějí si ujasnit, co by je v práci bavilo a v čem mohou nejlépe uplatnit své schopnosti.

Děkujeme za rozhovor.