VIDEO: Tesco Anděl pomohl slečně Petře získat větší samostatnost

3.10.2019

Tesco Anděl pomáhá našim kolegům již téměř rok. Za tu dobu nastřádal pěknou částku, za kterou mohl pomoci například malé Nikolce, kterou jsme vám představili letos v červnu. Nyní je načase se podívat, komu dalšímu Tesco Anděl pomohl.

Naše kolegyně Alena bydlí spolu se svou dcerou Petrou v Praze. Před dvěma lety Petra bohužel onemocněla leukemií a potřebovala akutní léčbu. V té době se její maminka Alena ještě nemohla obrátit na Tesco Anděla a navíc hrozilo, že bude muset zůstat s dcerou doma. Naštěstí se kolegové z obchodu spojili a založili dobrovolnou sbírku, do které se zapojili kolegové z celé republiky.

Léčba trvala dva roky a zbavila Petru leukemie. Bohužel se však neobešla bez vedlejších účinků a Petra je nyní upoutána na invalidní vozík. Ve svém bytě nemohla bez pomoci použít ani koupelnu. S příspěvkem od Tesco Anděla se jim však povedlo koupelnu zrekonstruovat a dopřát tak Petře větší samostatnost a nezávislost na mamince.

„Je úžasné vidět angažovanost a solidaritu, s jakou se na chodu Tesco Anděla podílí naši kolegové. Ať už přispívají pravidelně, nebo se rozhodnou pro jednorázový příspěvek, dostane se každá koruna k těm, kteří pomoc skutečně potřebují,“ řekla nám Daniela Hrbková, personální manažerka pro ČR. „Děkujeme všem, kteří se zapojili a pomohli Petře a její mamince v této obtížné situaci.“