Tesco Lásky: Seznamte se s Petrem a Mirkou

12.10.2021

Před nedávnem jsme vás prostřednictvím Tesco Lásek seznámili s manželi Koubekovými. Nyní pro vás máme nový pár, Petra Lakatoše a Mirku Leibitzerovou, kteří se s námi rozhodl podělit o svůj příběh. A ten nemohl začít jinak, než právě z Tesco.

Kdy a na které pozici jste v Tescu začínali a na které pozici pracujete nyní?

Mirka: Začínala jsem v Tesco Poprad a následně jsem se přesunula do Tesco Kežmarok, který se tou dobou právě otevíral, kde jsem působila jako finanční analytik. Momentálně pracuji na oddělení SRD jako process manager.

Peter: Já jsem začínal v HM Košice v excel programu a po nějaké době mě přesunuli právě do HM Kežmarok 🙂

Do českého Tesca jste ze slovenského týmu přestoupili shodně 1. dubna 2007. Co vás k tomu vedlo? Nejednalo se prve o aprílový žert, který se vymkl kontrole?

Mirka: Až do této chvíle, dokud jste se na to nezeptali, mě nenapadlo, že to byl právě apríl. 🙂 A co nás k tomu vedlo? No mě hlavně to, že jsem chtěla zažít pořádnou změnu a tak jsem to zkusila… a ono to vyšlo. A Peter? Věřím, že pro něj jsem byla tou hlavní motivací já 😀

Peter: Jasně, jaká jiná motivace by mě donutila přestěhovat se 800 km 😀

Jak jste se spolu seznámili? Přeskočila jiskra hned, nebo jste prve byli pouze kolegové a kamarádi?

Mirka: Naše seznámení bylo zajímavé. Právě jsme otevřeli náborové centrum v Kežmaroku a na školení GOLDu k nám přišli Excelisti z Košic… no a povím vám, byli to nafoukanci 😀 A mezi nimi byl i Péťa. Takže naše první seznámení bylo, když jsem je mile upozornila, že kuchyňka patří i našim kolegům a není celá jenom jejich. Takže první dojem asi nic moc.

Později, po pár měsících, k nám už do otevřeného HM přišel nový AMB manager. A asi tak po měsíci od jeho příchodu jsme si začali společně povídat. Večer jsme šli jako Tesco na diskotéku a neuvěříte, co se stalo? Všimli jsme si, že oba dva máme obuté červené boty. Takže to musel být osud 😀

Peter: No upřímně (a snad se na mě Mirka neurazí, ale naštěstí není urážlivá), to vůbec nebyla jiskra na první pohled, jaká by mohla být. Nějaká nafoukaná holka z malého města na nás v kuchyňce vyštěkla, že nemáme vypít všechen čaj pro zaměstnance hypermarketu. No uznejte, mohla by z toho být jiskra? Leda tak blýskání nad Tatrami.

Jaké byly reakce vašich dalších kolegů?

Mirka: Reakce byly pozitivní. Hlavně od našeho tehdejšího ředitele. Jakmile to zjistil, tak jsme hned měli rozplánované služby, že Peter pracoval do oběda a já po obědě. Měl zajištěné, že jsme tam vlastně oba dva byli celý den. 😀

Peter: To bylo velmi výhodné jak pro Tesco, tak samozřejmě i pro nás. Však umíte si představit krásnější místo na randění, než právě HM Tesco?

Daří se vám oddělovat pracovní i soukromý život, nebo se stane, že se i doma bavíte o práci?

Peter: Snažíme se alespoň o víkendu o práci nebavit, ale jde opravdu jen o snahu. Málokdy se nám podaří se alespoň jeden den nebavit o práci. Ale to je asi normální, ne? Však všude (myslím v životě lidí mimo Tesco) se doma páry baví o práci, jaký měli den a podobně.

Mirka: Peter má pravdu. Nedaří. Určitě se spolu o práci bavíme, tak jako ostatní netesco páry. Ale má to i svoje výhody, že jsme v jedné firmě. V některých okamžicích totiž lépe chápeme časové nároky.

Stalo se vám někdy, že jste při své práci museli spolupracovat?

Mirka: Ano, stalo a stává se nám to. Teď už to je ale lepší, protože se spíše snažíme najít spolu řešení a doplňujeme se. Ale bylo období, zejména na začátku, kdy jsme byli na jednom oddělení a dokonce mi Peter chvíli šéfoval. To bylo asi nejhorší. Na všechny byl milý, jen na mě ne. 🙂

Peter: Byla mým nejlepším podřízeným, jakého jsem kdy měl! 😀

Společně vychováváte dceru Zoe, ze které už vyrostla mladá slečna. Daří se vám během pandemie dodržovat její školní rozvrh, když oba pracujete?

Mirka: Zoe je hrozně šikovná, takže do oběda se zvládla učit sama a následně i posílala vypracované úlohy zpět do školy. A po obědě se mnou kreslila planogramy. Celkem jí to jde a baví ji to. Tak proč toho nevyužít, že? 🙂 A máme v plánu, pokud budou školy opět uzavřené, že ji zasvětím do objednávání sortimentu. Takže předpokládám, že na obchodech bude potom hodně banánů 😉

Peter: Asi to musím nejprve nahlásit svému šéfovi 😀

Zoe: Pandemii jsme si doma užívali. Až na tu online výuku. Ještě, že mi máma dovolila kreslit plánogramy. To mě bavilo o hodně víc. Určitě bych si to i zopakovala. Akorát alespoň jeden den v týdnu by se doma nemusela rozebírat práce!