Tesco pořádá druhý ročník konference Žádné jídlo nazmar

13.11.2018

Jak se nám daří v boji proti plýtvání potravinami? Jaké výzvy jsou stále před námi? Na tyto otázky se budeme snažit najít odpověď společně s dalšími partnery na druhém ročníku konference Žádné jídlo nazmar. Konference se koná zítra 14. listopadu od 13 do 17 hodin.

Buďte s námi zítra ONLINE prostřednictvím živého přenosu na Facebooku.

Tesco je sice velký maloobchodní řetězec, ale nemůže obstát sám v boji proti plýtvání potravinami. Proto dlouhodobě vedeme veřejnou diskuzi na toto téma a každoročně organizujeme mezinárodní konference v podobě diskuzních fór. Konference se uskuteční za přítomnosti novinářské veřejnosti. Dále se setkání zúčastní zástupci obchodních řetězců, vybraných firem, neziskového i vládního sektoru.

Pozvání na diskuzní stoly přijali odborníci, kteří mají k tématu hodně co říct. Za Tesco na konferenci promluví výkonný ředitel Tesco ČR Patrik Dojčinovič. Ze státního sektoru vystoupí zástupci z Ministerstva životního prostředí a Ministerstva zemědělství. Své zkušenosti ohledně povinného darování potravinových přebytků zhodnotí ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová.

Druhý blok konference je zaměřen na omezení plýtvání potravin v domácnostech, veřejném stravování i v komunitách a přinese celou řadu praktických příkladů pro zákazníky, firmy či jiné organizace. Dozvíte se například, jak můžete kompostovat v bytě a co můžete udělat, abyste produkovali co nejméně odpadu.

Konference bude zakončena panelovou diskuzí.

Celou konferenci budeme vysílat živě na Facebookové stránce Vy rozhodujete, my pomáháme. Následně bude možné záznam z konference najít na kanále YouTube.