U vyškovského Tesca zakoupíte roušky z Rouškomatu

25.3.2020

Téma roušek a respirátorů je v popředí již několik dní. Mnoho z nás se kvůli jejich nedostatku rozhodlo vyrobit si je doma. A to nejen pro sebe a svou rodinu, ale také pro naše zákazníky a zdravotnické instituce. Otázkou však bylo, jak mezi občany tyto roušky pohodlně a bez potíží dostat.

Ve Vyškově se firma Foodex rozhodla pro řešení, které si my obvykle spojíme pouze se sladkostmi a snacky. Upravili klasické prodejní automaty, aby si v nich zákazníci mohli kdykoliv nakoupit roušky. Těch se do automatu vejde celkem 1 500 kusů, a jedna rouška přitom stojí 50,- korun. Krásnou myšlenku autoři projektu dotáhli k dokonalosti, protože celkový výtěžek z prodaných roušek míří na charitativní účely.

Abychom se i my mohli zapojit, rozhodlo oddělení Mall Management poskytnout prostory před naším obchodem ve Vyškově. Automat je na tomto místě dobře dostupný nejen pro naše zákazníky, ale také pro všechny, kteří prochází okolo. Díky kolegům z Mall Managementu se na rouškomaty již brzy mohou těšit naši kolegové a zákazníci z Trutnova, Hradce Králové, Dvora Králové, Jaroměře, Ústí nad Orlicí a v Rychnově.

Celkem je v plánu zřídit pět automatů. Jeden se již nyní nachází před obchodním domem Tesco, další by měl stát u městského úřadu a u nemocnice v Kroměříži.

Chtěli byste se zapojit a darovat vámi vyrobené roušky?

Přestože to vypadá, že šije celé Česko, roušky na mnoha místech stále chybí. Pokud i vy šijete roušky a chtěli byste je darovat do rouškomatu, můžete je donést do společnosti FOODEX s.r.o. ve Vyškově. Výtěžek z těchto roušek následně půjde na charitativní účely.