V Brně jsme oslavili 100. výročí vzniku Československa projektem „Sto důvodů k úsměvu“

19.10.2018

Projekt „Sto důvodů k úsměvu“ vznikl pod záštitou Nadačního fondu Tesco k oslavě stého výročí založení Československa. Hlavní ideou je propojování generací za účelem poskytnout seniorům věci, které jim udělají radost. Nechybí ani setkání seniorů se školáky, což jistě oživí jejich běžný program. Projekt probíhá v září a říjnu v šesti městech po celé republice.

Žáci ze základní školy Brno, Husova 17 se vydali do místní prodejny řetězce Tesco a vybrali zboží, které si senioři z jejich blízkého domova důchodců přáli a naplnili jím dodávku Tesco. Lidé z domova si přáli například limonády, čaje, nealkoholické pivo, cukr nebo konopné masti. „Když jsme se klientů prvně zeptali, co by si přáli, tak řekli, že ani nic nepotřebují. Jsou hodně skromní. Nakonec si ale vybrali to, co normálně nedostanou. Víc než na dárky se těšili, že jim děti zpestří den,“ uvedla Andrea Slavíčková, vedoucí brněnského Domova pokojného stáří Kamenná.

O projekt byl velký zájem i ze strany základní školy. „Přivedla jsem děti ze sedmé třídy. Celkem jich bylo 25. Všechny se těšily. Vybrali jsme nejzodpovědnější třídu ze školy. Lidem v domově jsme pak kromě předání nákupu i zazpívali. Vybrali jsme lidové písničky jako Mezi horami nebo Batalion. Jedna žákyně si ještě připravila básničku,“ řekla učitelka Lenka Rozehnalová.