Věnujte několik hodin komunitám ve vašem okolí – společně mohou kolegové Tesca nabídnout 84 000 hodin pomoci

5.9.2019

Věděli jste, že od 5. září mohou všichni kolegové CE Tesco využít příležitost strávit jeden pracovní den pomocí v místní neziskové organizaci, přičemž odpracovaná doba vám bude standardně proplacena Tescem?

Jsme hrdí, že jsme součástí stovek komunit napříč střední Evropou, a z toho důvodu jsme v loňském roce spustili pilotní fázi programu dobrovolnictví. A máme dobré zprávy! Z důvodu velikého zájmu jsme se rozhodli umožnit dobrovolnictví všem obchodům, distribučním centrům a centrálním kancelářím.

„Jsem hrdá, že se nám podařilo spustit náš program dobrovolnictví napříč celou střední Evropou. V průběhu pilotní fáze jsme obdrželi mnoho zpětných reakcí od kolegů, kteří nemohli uvěřit, že jim chceme proplatit jejich čas při pomoci lokálním komunitám! Není mnoho společností, které by nabídly takovouto jedinečnou příležitost tisícům svých kolegů. A já jsem ráda, že mohu pracovat pro tu, která to nabízí,“ říká Danka Hrbková.

Dobrovolnický den může být spojen s vaším team buildingem, nebo se můžete vydat pomáhat sami. Tesco vás podpoří v obou případech! Podrobné informace naleznete zde.

Každý rok můžete věnovat osm hodin vašeho pracovního času dobrovolnictví v místních komunitách, na kterých vám záleží. Tento den bude placen jako den dovolené (váš nárok na dovolenou se neponíží). Společně můžeme v České republice podpořit místní komunity 84 000 hodinami práce.

Je to jednodušší, než si myslíte!

  • Vyberte si organizaci, které byste rádi pomohli a domluvte se na dobrovolnictví s vaším manažerem.
  • Spojte se s organizací a nabídněte jim svou pomoc.
  • Pokud pracujete na HO, zapište své dobrovolnictví na Mojetesco.cz ZDE. Vašemu manažerovi se zašle upozornění.
  • Pokud pracujete v obchodě nebo v distribučním centru, domluvte se přímo s vaším přímým nadřízeným a zadejte si dobrovolnictví do vašeho docházkového systému.
  • Můžete pomoci vaší potravinové bance, vítězům „Vy rozhodujete, my pomáháme“ nebo jakékoliv jiné neziskové organizaci, na které vám záleží. Nezapomeňte informovat přímo organizaci, které chcete pomoc, a domluvte si s nimi detaily vašeho dobrovolnictví.
  • Nezapomeňte zaznamenat vaše dobrovolnictví v docházce.
  • Vše, co zbývá udělat, je…vyrazit a udělat něco dobrého pro své okolí!

V neposlední řadě nezapomeňte sdílet detaily z vašeho dobrovolnictví na sociálních sítích!

Své fotografie a příběhy nám můžete zaslat také e-mailem na communications@tesco.com. S radostí je budeme sdílet se všemi kolegy na Mojetesco.cz.

Více informací o dobrovolnictví naleznete ZDE.