Vy rozhodujete, my pomáháme: Spustili jsme přihlašování projektů do 9. kola

31.3.2021

Díky našemu grantovému programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ bylo realizováno již 1620 dobročinných projektů, které jsme podpořili částkou více 33 660 000 KČ. Tímto číslem ale nekončíme. Nyní podpoříme dalších 270 projektů celkovou částkou 5 040 000 Kč.

V pondělí 29. března jsme spustili registraci dobročinných projektů do 9. kola programu. Neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky mají opět možnost hlásit své projekty na zlepšení okolního prostředí. Přihlašovaní projektů bude probíhat až do 2. května 2021. O tom, které projekty postoupí do zákaznického hlasování, rozhodne i letos náš odborný garant NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti. Vítězové získají opět 30 000 Kč, projekty na druhém místě 16 000 Kč a 10 000 Kč pro třetí místo. O konečném pořadí vítězů budou rozhodovat naši zákazníci od 14. června do 11. července pomocí hlasovacích žetonů. Hlasování bude probíhat ve všech našich prodejnách.

Znáte skvělou organizaci nebo zajímavý dobročinný projekt ve vašem okolí? Není nic jednoduššího než jim říct o programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Informujte své okolí o našem programu a pomozte jim získat finanční prostředky na jejich realizaci. Jistě jsou ve vašem okolí nějaké domovy pro seniory, zdravotní či sociální zařízení, školy, školky, knihovny, komunitní centra, dětské domovy či místní spolky, které uvítají finanční podporu.

Přihlašování projektů probíhá opět formou jednoduchého online formuláře, který je dostupný na itesco.cz/pomahame. Žadatelé nemusí povinně přikládat žádné přílohy. Projekty, které skončí v zákaznickém hlasování na 2. a 3. místě mohou získaný nadační příspěvek použít buď na realizaci původně přihlášeného projektu v menší míře, nebo jako volné peněžní prostředky k podpoře činnosti vlastní organizace v souladu s Pravidly programu.

Tesco si uvědomuje, jak moc znamená podpora programu pro organizace a místní komunity v této těžké době, proto i v 9. kole se mohou do programu hlásit organizace, jejichž činnost je negativně ovlivněna současnou pandemií vyvolanou onemocněním covid19. Program podpoří projekty na zmírnění dopadů pandemie na komunity. Organizace si mohou z grantu pořídit např. zdravotnické a hygienické pomůcky. Tradičně program podporuje menší lokální dobročinné projekty z oblasti podpory vzdělávání dětí, mládeže a dospělých, ochrany životního prostředí, volnočasových aktivit, kultury, vědy a sportu, pomoci zdravotné či sociálně znevýhodněným osobám či rodinám v tíživé životní situaci.

Více informací a postup, jak se do programu přihlásit, najdete na itesco.cz/pomahame/

Díky sdílení informací o programu se může i vaše bydliště změnit k lepšímu!

Děkujeme za vaši podporu programu.