Vy rozhodujete, my pomáháme

Díky našemu grantovému programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ bylo realizováno již 1 350 dobročinných projektů, které jsme podpořili částkou více než 28 milionů korun. Tímto číslem ale nekončíme. Nyní chceme podpořit dalších 270 projektů celkovou částkou 5 040 000 korun.

14. září jsme spustili přihlašovací fázi do 8. kola programu. Neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky mají opět možnost hlásit své projekty na zlepšení okolního prostředí. Přihlašovaní projektů bude probíhat až do 18. října 2020. O tom, které projekty postoupí do zákaznického hlasování, rozhodne i letos náš odborný garant NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti. Vítězové získají opět 30 000 Kč, projekty na druhém místě 16 000 Kč a 10 000 Kč pro třetí místo. O konečném pořadí vítězů budou rozhodovat naši zákazníci od konce listopadu do začátku ledna 2021 pomocí hlasovacích žetonů. Hlasování bude probíhat ve všech našich prodejnách.

Znáte skvělou organizaci nebo zajímavý dobročinný projekt ve vašem okolí? Není nic jednoduššího než jim říct o „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Informujte své okolí o našem programu a pomozte jim získat finanční prostředky na jejich realizaci. Jistě jsou ve vašem okolí nějaké školy, školky, domovy pro seniory, knihovny, komunitní centra, dětské domovy, které uvítají finanční podporu.

Nově se mohou do programu hlásit i organizace, jejichž činnost je negativně ovlivněna současnou pandemií vyvolanou onemocněním Covid-19. Program podpoří projekty na zmírnění dopadů pandemie na komunity. Organizace si mohou pořídit např. zdravotnické a hygienické pomůcky, pořádat speciální komunitní akce a workshopy. Tradičně program podporuje menší lokální dobročinné projekty z oblasti podpory vzdělávání dětí, mládeže a dospělých, ochrany životního prostředí, pomoci zdravotně či sociálně znevýhodněným osobám či rodinám v tíživé životní situaci.

Více informací a postup, jak se do programu přihlásit, najdete na https://pomahame.itesco.cz/

Díky informovanosti o programu se bude vaše místní komunita měnit k lepšímu!

Děkujeme za vaši podporu přihlašovací fáze.