Výsledky veřejné sbírky ke Dni válečných veteránů

8.1.2021

Tesco se letos již podruhé zapojilo do celostátní veřejné sbírky na podporu válečných veteránů. Společnými silami se nám za Tesco podařilo vybrat 21 254 Kč. Květ vlčího máku za dobrovolný příspěvek si mohli naši zákazníci a kolegové pořídit od 2. do 14. listopadu ve vybraných hypermarketech v Praze a Středočeském kraji, v centrálních kancelářích či v distribučním centru Postřižín. Nejvíce finančních prostředků se podařilo vybrat v Tesco prodejnách Praha Nový Smíchov, Hostivice, Letňany, Zličín a Kolín. Děkujeme všem zapojeným zákazníkům a zejména pak kolegům na obchodech, kteří nám pomohli s realizací sbírky na prodejnách.

Celkově se ve sbírce podařilo vybrat bezmála 1,8 milionu korun. I přes omezení a opatření proti šíření nemoci Covid-19 se do sbírky zapojilo 490 sbírkových míst ve 145 městech i obcích a 43 885 máků bylo dodáno na sbírková místa. Na rozdíl od minulých let nevyrazili do ulic dobrovolníci s kasičkami, ale dárci mohli přispívat i on-line.

Letos budou vybrané peníze použity (kromě zdokumentování vzpomínek válečných veteránů) především na pomoc všem statečným bojovníkům za svobodu, kteří jsou nyní staří, v ohrožení života či osamělí. Tato pomoc je jim poskytována již od jara letošního roku prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Centrum z vybraných finančních prostředků zajišťuje například nákupy potravin, vyzvedávání léků i drobné pochůzky a poskytuje seniorům tolik potřebný mezilidský kontakt telefonicky nebo písemně.

I díky vám se tato pomoct může uskutečnit.

Další informace o sbírce najdete na www.denveteranu.cz