Z deníku Integrity Hero – ochrana osobních údajů a citlivých informací

18.11.2021

Dnes se s vámi podělím o další příběh, který jsem v Tescu zažil. V pondělí jsem šel za kolegou Petrem z Customer týmu, abych s ním vyřešil jednu krátkou konzultaci. Petr seděl u svého pracovního stolu a snažil se zkopírovat nějaké soubory na svůj USB disk.

Ptal jsem se, proč to dělá, proč zkrátka neuloží soubory na náš Sharepoint nebo Onedrive, což je náš standardní a bezpečný proces. Vysvětlit mi však, že ho zlobí počítač a má obavy, že se nedostane ani na svůj Sharepoint nebo Onedrive.

I na tyto případy je Tesco připraveno. Petrovi jsem připomenul, že jako poslední možnost může požádat naše Technology oddělení o zašifrovaný USB disk. Použití nešifrovaných soukromých USB zařízení je však striktně zakázáno.

Petr mi za radu poděkoval a zdůraznil, že chápe důležitost ochrany našich dat, pouze byl v daný okamžik bezradný.

I vy ostatní prosím mějte neustále na paměti, že práce s našimi daty musí být bezpečná a musíte učinit maximum pro to, abyste neumožnili neoprávněným osobám přístup k citlivým informacím. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, můžete kontaktovat náš tým pro ochranu osobních údajů, který vám vždy poradí a pomůže.