Známe vítěze 6. kola programu Vy rozhodujete, my pomáháme!

31.7.2019

15 500 000 – Téměř tolik hlasů obdržely všechny projekty v celé střední Evropě, což je o 1 milion hlasů více než v předchozím kole. V České republice získaly soutěžní organizace více než 3 miliony hlasů. To dokazuje, že naši kolegové v obchodech odvedli skvělou práci v podpoře této iniciativy mezi zákazníky a dokázali je povzbudit k účasti v hlasování. Děkujeme vám!

Společnost Tesco se zavázala podporovat místní komunity našich zákazníků. Proto jsme v roce 2016 spustili grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme. 6. kolo je za námi, ale již na podzim se můžeme těšit na další 7. kolo. Cílem programu je zlepšovat kvalitu života v ČR a udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v blízkosti prodejen Tesco, kde žijí naši zákazníci a kolegové.

6. kolo začalo letos v dubnu. Od 1. dubna do 12. května 2019 mohly neziskové a příspěvkové organizace podat přihlášky a prezentovat tak svoje nápady, jak uskutečnit pozitivní změnu prostředí, ve kterém žijí. Přihlášené projekty následně posoudila komise složená ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Nejlepší projekty, které splnily všechna soutěžní kritéria, postoupily do zákaznického hlasování. V období od 17. června do 14. července 2019 měli pak zákazníci možnost rozhodnout, kdo obdrží granty ve výši 30 000 Kč, 16 000 Kč a 10 000 Kč. Díky těmto finančním prostředkům mohou vítězné organizace realizovat své unikátní projekty na zlepšení života v místních komunitách.

Gratulujeme vítězům!

V České republice obdrží 270 projektů více než 5 milionů korun od Nadačního fondu Tesco. Kompletní seznam výherců najdete zde. Žeton pro jeden z nominovaných projektů vhodilo neuvěřitelných 3 257 412 zákazníků v ČR. Absolutním vítězem se stala organizace AMA – Společnost onkologických pacientů, jejich rodinných příslušníků a přátel, pro kterou hlasovalo v regionu č. 45 až 61 352 zákazníků. Projekty, které naši zákazníci ocenily nejvíce, byly zaměřeny na vzdělávání, pomoc dětem, zdravotně a sociálně znevýhodněným občanům i seniorům, nebo také na záchranu životního prostředí i obnovu a rozvoj místních tradic. Zjistěte si, kdo zvítězil ve vašem regionu – naši zákazníci se vás na to jistě zeptají!

Chtěli bychom poděkovat našim zákazníkům za hlasování. Děkujeme také kolegům za jejich odhodlanou práci v průběhu přihlašovací a hlasovací fáze. Bez vás by tento obrovský úspěch nebyl možný. Významně jste se podíleli na pomoci místním komunitám, za což na sebe můžete být právem pyšní! Někteří z vás mají možnost pozvat vítězné organizace přímo do vašich obchodů, předat jim vítězný šek a společně oslavit jejich vítězství. Nezapomeňte nám posílat fotky či videa z těchto slavnostních předávání šeků na e-mailovou adresu communications@tesco.com. Děkujeme!

Děkujeme našim kolegům, kteří se zapojili do foto soutěže a získají od nás produktové balíčky, které ocení zejména v letních měsících.

Více informací o programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“najdete zde.