Zpráva od Davea Lewise: Červencový update

18.7.2019

Milé kolegyně, milí kolegové,

tento měsíční update přichází ve velmi náročném období. Před několika týdny jsme sezvali naše investory do naší centrály ve Welwyn, aby se zúčastnili Dne kapitálových trhů (Capital Markets Day). V průběhu této schůzky jsme definovali několik příležitostí, které Tesco prozatím nevyužívá. Mluvili jsme s investory o tom, jak můžeme pokračovat v pokroku, kterého jsme již dosáhli v naši transformaci, a o příležitostech, které nám umožní neustále zlepšovat nabídku pro naše zákazníky a také neustále se rozvíjet na nejistém a neustále se měnícím trhu.

O týden později jsme také pořádali setkání našich investorů zaměřené speciálně na životní prostředí, sociální a politická témata, včetně témat týkajících se klimatických změn, lidských práv a zemědělství. Pro nás se jednalo o první událost tohoto druhu, která však ukázala, jak zásadní roli hraje udržitelnost ve způsobu, jakým podnikáme.

V průběhu obou těchto událostí jsme prezentovali naše aktivity, které se již uskutečňují napříč naším podnikáním, a také náš pohled na budoucnost. Důležité také je, že nám tyto události umožnily předvést energii a srdce, které vkládáme do zlepšování našeho podnikání.

Tato energie je ještě lépe viditelná v tomto týdnu, v jehož průběhu slavíme ve Velké Británii takzvaný „Dance Beats“. Jedná se o třídenní událost k oslavě našeho stého výročí, která je zaměřená na podporu našich charitativních partnerů Cancer Research UK, British Heart Foundation a Diabetes UK. Akce se účastní kolegové z celé země a vše vyvrcholí 30 hodinovou taneční štafetou, která se bude konat od zítřka do soboty. Já osobně budu ve Wembley s tanečními botami na nohou a doufám, že tam potkám co nejvíce kolegů.

Tento rok je pro Tesco vskutku významným, jelikož vstupujeme do další fáze naší transformace a pokračujeme v oslavě našeho stého výročí. Děkuji za všechno, co jste udělali a stále děláte a přeji všem účastníkům Dance Beats hodně štěstí!

Opatrujte se,

Dave