Zsolt Pálinkás a jeho tým strávili den dobrovolnictvím

22.10.2019

V Tescu jsme vždy připraveni podporovat naše lokální komunity. Proto jsme po loňském úspěšném pilotu spustili náš dobrovolnický program pro kolegy v celé střední Evropě.

Již jsme obdrželi několik nadšených reakcí od našich kolegů, týkajících se jejich dobrovolnického zážitku. Náš CE Leadership tým začal před nedávnem svůj den brzy ráno v našem obchodě v maďarském Balatonfüredu, kde kolegové vysbírali a shromáždili potravinové přebytky pro neziskové organizace. Členové týmu také nakoupili jídlo, které je vhodné pro darování a přinese lidem v nouzi radost. Po návštěvě obchodu se Zsolt Pálinkás a jeho kolegové přesunuli do jimi vybrané neziskové organizace. Navštívili velké rodinné sdružení (zvané Szivárvány Egyesület Nagycsaládosok Szervezete), kde rozdělili mezi potřebné vše, co během dne nashromáždili.

Všichni členové týmu si ze dne stráveného dobrovolnictvím odnesli úžasný pocit, protože viděli výsledek svého úsilí, pomohli potřebným, a co víc, měli možnost se s obdarovanými setkat a popovídat si. Tato zkušenost je důležitým připomenutím, jak i malá pomoc může mít obrovský význam a dopad na společnost.

Zsolt Pálinkás, Provozní ředitel pro střední Evropu, řekl: „Je nesmírně důležité, abychom pečovali o lidi v nouzi a přiložili ruku k dílu kdykoliv můžeme. Bylo potěšující setkat se s kolegy z naší společnosti a pomoci spolu s nimi lidem v nouzi – zpříjemnit jejich dny, darovat jim potřebné potraviny, strávit s nimi příjemně čas a říci jim pár vřelých slov. Cítil jsem se skutečně hrdý na naše kolegy, kteří denně spolupracují se sdružením, a také jsem viděl, jak bylo námi darované jídlo pečlivě doručeno prostřednictvím neziskovek. Mnohokrát děkujeme Zsoltovi Székelymu, našemu vedoucímu obchodu v Balatonfüredu, celému týmu na obchodě a členům sdružení, kteří nám tuto zkušenost umožnili.”